5 zasad dobrego, kobiecego wyglądu

Dbałość o wygląd i wizerunek to wręcz cała dziedzina, która jest tak samo ważna zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Nie ulega jednak wątpliwości, że zgodnie z panującymi trendami, zazwyczaj panie muszą poświęcić na to zdecydowanie większą ilość czasu. A zatem, w jaki sposób o siebie dbać, aby zawsze dobrze wyglądać? Wystarczy pamiętać przede wszystkim o pięciu istotnych zasadach, których przestrzeganie nie zajmie więcej, niż kilka minut dziennie.

Po pierwsze – codzienne stosowanie kremu nawilżającego

Ten „rytuał” powinien należeć do codzienności każdej kobiety. Warto zdecydować się na zakup kremów dostosowanych do wieku oraz rodzaju cery, a także systematyczne nakładanie ich, zarówno rano, jak i wieczorem. Dzięki temu można uniknąć efektu suchej, łuszczącej się skóry. Pamiętajmy, że na zaniedbanej cerze nie wygląda zbyt dobrze podkład, róż czy bronzer, które mają przecież za zadanie dodatkowo podkreślić urodę. Jednym słowem – odpowiednie nawilżenie skóry to praktycznie podstawa w dążeniach do atrakcyjnego wyglądu.

Patrz również: Jak czytać skład kosmetyków?

Po drugie – obowiązkowy demakijaż

Chodzenie spać w makijażu to jedna z największych „zbrodni”, jakie można popełnić na swojej skórze. Takie postępowanie sprawia, że cera szybciej starzeje się, przyjmuje szary, zmęczony wygląd, a na niej pojawiają się wypryski. Nawet po długiej, obfitej we wrażenia imprezie należy wykonać dokładny demakijaż. Można to zrobić nawet wilgotnymi chusteczkami. Na co dzień zmywanie makijażu powinno być jednak o wiele zdecydowanie dokładniejsze. Najlepiej używać w tym celu specjalnej szczoteczki manualnej lub sonicznej (oczywiście, jeśli nasza cera na to pozwala), a następnie tonizować skórę i wklepywać w nią krem.

Po trzecie – noszenie ubrań dopasowanych rozmiarem do ciała

Panie, którym doskwierają pewne problemy z sylwetką, nieraz wykazują tendencję do zakładania na siebie zbyt małych ubrań. Wynika to z faktu, że często w sklepie wybierają one po prostu mniejszy rozmiar, ponieważ wprawia je to w lepszy nastrój. Niestety – w takim wydaniu nasz wygląd wcale nie prezentuje się dobrze. Fałdki i boczki, wylewające się zza ciasnych spodni, są wyjątkowo nieestetyczne. Lepiej uczciwie wobec siebie dokonać pomiarów i kupować ubrania dostosowane wielkością i fasonem do aktualnej sylwetki. Wygląda to elegancko i schludnie, a co więcej, lepsze dopasowanie ubrań paradoksalnie odwraca także uwagę od nadmiaru kilogramów. Tymczasem zbyt obcisłe stroje dadzą wręcz odwrotny efekt.

Po czwarte – zadbane dłonie i paznokcie

Dłonie to wizytówka każdego człowieka – a tym bardziej kobiet, które znane są z różnych sposobów na pielęgnacje tych partii ciała. Dlatego obdrapany lakier czy połamane paznokcie i zarośnięte skórki to duże świadczą nieraz o ogólnym zaniedbaniu. Jeżeli nie mamy czasu na regularny, klasyczny manicure, najlepiej zdecydować się na jego stonowaną, hybrydową formę, na przykład w odcieniach nude. Dzięki temu można mieć eleganckie dłonie nawet przez trzy tygodnie, bez konieczności robienia poprawek. Opisy innych możliwości przedstawia ten artykuł na kreatywna.pl. W ostateczności, istnieje też inne rozwiązanie: noszenie przyciętych, niepomalowanych i zaokrąglonych pilniczkiem paznokci. To i tak wygląda o wiele lepiej, niż odpryski po kolorowym lakierze.

Po piąte – dobrze dobrany kolor podkładu

Niestety, wiele Polek nadal ma z tym problem. Na ulicach wciąż można spotkać kobiety ze zbyt ciemnym podkładem i szyją różniącą się od twarzy pod względem koloru. W jaki sposób zapobiec temu przykremu wrażeniu? Kolor podkładu należy wybierać w świetle dziennym, nakładając jego odrobinę na skórę twarzy. Trzeba poczekać kilka minut i sprawdzić, czy barwa kosmetyku po utlenieniu się nie ściemniała. Jeżeli podkład ma na konkretnej skórze skłonność do tworzenia efektu maski, najlepiej zmienić go na delikatniejszy krem tonujący, który jest pod tym względem bezpieczniejszy.

Źródło: www.infoss.pl