Czy budowa drewnianego domu się opłaca?

Domy drewniane zdobywają coraz więcej miłośników – wszystko za sprawą ich nietuzinkowej konstrukcji, możliwości wybudowania ich w znacznie krótszym czasie, jak również dzięki możliwości sporych oszczędności.

Wysoka izolacja termiczna, szybki czas budowy…

Domy drewniane kojarzone są z podwyższonym stopniem termoizolacji – to jednak nie jedyna ciekawostka z nimi związana. O nowościach i innowacyjnych technologiach warto przeczytać na stronie mawit.com.pl/aktualnosci/tanie-domy-drewniane. Domy drewniane z pewnością przypadną do gustu miłośnikom skandynawskiego designu. Firmy oferujące budowę domu drewnianego zapewniają również, że w razie konieczności istnieje możliwość rozbudowania tego rodzaju budynku – to dobra wiadomość dla osób planujących powiększenie rodziny.

Czy budowa domu drewnianego to duży koszt?

Okazuje się, że budowa domu drewnianego całorocznego to znacznie mniejsza inwestycja niż podejmowanie się budowy domu murowanego. Szacuje się, że koszty są mniejsze o ok. 30-40%, a dodatkowo również sam czas budowy domu jest znacznie krótszy. W czasach naszych rodziców i dziadków budowa domu trwała od kilku do nawet kilkunastu lat. Było to wynikiem braku odpowiednich materiałów budowlanych oraz konieczności wznoszenia budowli samodzielnie, bez pomocy wyspecjalizowanych ekip. Obecnie do dyspozycji mamy nie tylko olbrzymią ilość materiałów, ale i firm budowlanych. W przypadku domów drewnianych całorocznych budową zajmują się firmy specjalizujące w tego rodzaju inwestycjach. Sama budowa może rozpocząć się praktycznie w dowolnym momencie roku. Wynika to z faktu, że jedynym murowanym elementem takiego domu są fundamenty, nie ma więc potrzeby czekania, aż materiały wyschną, aby móc przystąpić do dalszych prac.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *