Czy nowoczesne meble na taras będą dobrym wyborem?

Szukając idealnych mebli na taras czy na balkon zazwyczaj zwracamy uwagę wyłącznie na kolekcje, które przykuwają oczy wyjątkowym designem. Zanim zakupimy konkretny model foteli czy krzeseł musimy uświadomić sobie, że wygląd mebli ogrodowych to nie wszystko. Niezwykle ważne jest zwrócenie uwagi na trwałość materiałów, ich jakość oraz odporność na zmienne warunki atmosferyczne. Co zaproponują nam producenci?

Meble zaprojektowane z pasją

Obecnie meble ogrodowe znacząco różnią się od produktów, które oferowano nam 15-20 lat temu. Dawniej meble były tworzone w większości z plastiku, który pod wpływem wilgoci czy niskich temperatur pękał, odkształcał się. Dzisiaj meble tworzone są zupełnie inaczej – zazwyczaj ich stelaże wykonywane są z lekkiego, malowanego proszkowo aluminium, odpornego na wnikanie wilgoci oraz pojawianie się rdzy. Zastosowanie aluminium pozwoliło również na znaczne zmniejszenie wagi mebla, przez co podnoszenie foteli czy krzeseł nie sprawia żadnego problemu. Na aluminiowych stelażach można umieścić wygodne, miękkie poduszki i siedziska – to jedna z opcji. Drugą są plecionki technorattanowe, niezwykle cenione przez polskich klientów i lubiane w ogrodach. Technorattan odznacza się nieporowatą strukturą, przez co do jego wnętrza nie wnika brud czy wilgoć.

Jakie komplety meblowe wybierać?

Nowoczesne meble na tarasdostępne są w wielu opcjach. Jednymi z najchętniej wybieranych są meble technorattanowe. W kolekcjach takich znajdziemy fotele, sofy, krzesła, stoliki kawowe, obszerne stoły, skrzynie, leżanki. Innym rozwiązaniem są meble rattanowe, które dzisiaj na nowo stają się modne. Nowoczesne wzory i interesujące projekty kolekcji rattanowych są chętnie wybierane przez osoby młode. Idealnym połączeniem jest zestawienie krzeseł rattanowych i drewnianego stołu.