Dlaczego warto zdecydować się na depilację laserową?

Depilacja laserowa aktualnie jest bardzo popularnym zabiegiem i z czasem zyskuje coraz to więcej zwolenników. Dzieje się tak, ponieważ jest ona jedną z najskuteczniejszych metod do tej pory wymyślonych.

Usuwa wszystkie włoski

Przede wszystkim bardzo ważne jest to, że depilacja laserowa usuwa wszystkie włoski i to podskórnie. Jest więc ona niezwykle skuteczna. Nie występują sytuacje, gdzie po wszystkich koniecznych do wykonania zabiegach, po paru dniach nagle zaczną wychodzić pojedyncze włoski.

Kilka miesięcy spokoju

Ponadto depilacja laserowa sprawia, iż ma się spokój z odrastającymi włoskami przez kilka miesięcy. Żadna inna metoda nie jest tak trwała, jak zabieg depilacji laserowej. W niektórych przypadkach po dobrze wykonanych zabiegach, włoski nie pojawiają się nawet przez parę lat. Jest wiele osób, które twierdzą, że zabieg ten jest drogi, jednak patrząc na koszty wszystkich kosmetyków do depilacji i zliczając je ze sobą w okresie kilku miesięcy, to koszty zabiegu są znacznie mniejsze. Oprócz tego nie trzeba się martwić odrastającymi włoskami. To właśnie trwałość przede wszystkim wyróżnia ten zabieg na tle innych metod depilacji. Ponadto aby mieć gwarancję, że włoski już nie odrosną, to można się raz w roku poddawać zabiegowi utrwalającemu.

Jest bezpieczna

Bardzo ważne jest również to, że zabieg depilacji laserowej jest w pełni bezpieczny. Nie wywołuje on żadnych skutków ubocznych, o ile jest zostanie przeprowadzony na zdrowej skórze przez osobę posiadającą odpowiednie umiejętności i wiedzę. Oprócz tego zabieg ten jest praktycznie bezbolesny. Niektórzy nie odczuwają nic, a inni porównują odczucia z ugryzieniem komara. Oczywiście przed zabiegiem stan skóry jest sprawdzany przez specjalistę, który oceni, czy może ona zostać poddana laserowemu wypalaniu.

Podrażnienia skóry znikają

Ponadto mimo, iż laser podrażnia skórę w miejscu, gdzie usuwa włoski, to zaczerwienienia znikają już po około trzech dniach. Tak więc nie trzeba ukrywać parę miesięcy i wstydzić się podrażnionych miejsc. Po zabiegu, jeżeli tylko przez miesiąc będzie się przestrzegało zaleceń osoby wykonującej zabieg, skóra wróci do swojej pierwotnej kondycji. Po upływie tego czasu bez problemu będzie można kąpać się w basenie, opalać, czy chodzić na saunę. Również po miesiącu można na nowo zacząć stosować peelingi i kosmetyki zawierające w sobie alkohol. Na skórze nie pozostają żadne blizny, ani skazy.