Dobra termoizolacja w budynkach – o czym pamiętać?

O konieczności zadbania o dobrą termoizolację przypominamy sobie najczęściej podczas pierwszych chłodniejszych dni zimy. Zazwyczaj jednak jest już wtedy za późno na zgłaszanie konieczności napraw instalacji grzewczych czy docieplenia. Warto więc pamiętać o odpowiedniej termoizolacji jeszcze na etapie budowy domu czy też – w przypadku mieszkańców bloków – przed sezonem grzewczym. Jakie elementy powinny być przez nas sprawdzone?

Wybór odpowiednich materiałów budowlanych

Już podczas budowy domu konieczne jest zainteresowanie się materiałami, których zadaniem będzie podniesienie komfortu cieplnego wewnątrz budynku. Materiały takie są obecnie ogólnodostępne, a my sami możemy wybierać pomiędzy dziesiątkami ofert różnorodnych producentów. Wybranie odpowiednich materiałów termoizolacyjnych pomoże nie tylko utrzymanie odpowiedniej temperatury w mieszkaniach, ale i oszczędność na rachunkach za ogrzewanie! Warto zainteresować się również systemami domów pasywnych.

Okna wspomogą utrzymać ciepło!

Bardzo ważnym elementem w walce o ciepło w mieszkaniu czy w domu są wysokiej jakości okna. Wybierając producenta stolarki okiennej zwróćmy uwagę przede wszystkim na ofertę oraz wszelkie certyfikaty związane z bezpieczeństwem. Topowe firmy, takie jak okna-internorm.pl,  oferują obecnie okna tworzone z tworzyw syntetycznych, drewna, materiałów łączonych. Wykorzystane materiały muszą być odporne na uszkodzenia, ścieranie, wnikanie brudu, wilgoci. Niezwykle ważne są również uszczelki – obecnie są one tworzone z różnorodnych materiałów, aby pod wpływem niskich temperatur nie sztywniały i nie pękały. Okna stanowią jeden z ważniejszych elementów związanych z zachowaniem ciepła w mieszkaniach – ważna jest nie tylko ich szczelność, ale również profesjonalne umieszczanie we wnękach okiennych.