Dobre wesele

Większość ludzi bierze ślub raz w życiu. Dlatego chcemy ten dzień hucznie i uroczyście świętować. Oprócz pięknej uroczystości w kościele lub urzędzie stanu cywilnego, zapraszamy przyjaciół i rodzinę na przyjęcie weselne. Czego nie może zabraknąć na dobrym weselu?

Para młoda

Może się to wydać dziwne – przecież wiadomo, że państwo młodzi są obecni na przyjęciu, które wydają. Jednak nie zawsze jest to reguła. Czasem młodzi gdzieś znikają lub wyjeżdżają w podróż poślubną po kilku godzinach wesela. Może dla nich jest to miły czas, jednak goście mogą czuć się nieco zdezorientowani bez gospodarzy.

Jedzenie

Nie ulega również wątpliwości, że na weselu nikt nie może siedzieć głodny. Dlatego podajemy gościom kilka dań, a w międzyczasie częstujemy przystawkami i deserami. Dobrze jest pomyśleć również o specjalnych daniach dla osób z alergiami pokarmowymi czy na specjalnych dietach, na przykład wegańskiej.

Atrakcje

Warto zaoferować gościom na weselu również jakieś dodatkowe atrakcje. Dużą popularnością cieszą się tak zwane fotobudki. W rzeczywistości nie mają one jednak wiele wspólnego z typową budką. To raczej miejsce, w którym goście robią sobie zdjęcia za pomocą polaroidów, mogą je natychmiast wydrukować i zachować na pamiątkę. Jak zorganizować taką atrakcję? Możemy samodzielnie zamówić cały sprzęt i wszystko rozstawić. Wskazówki znajdziemy na stronie producenta fotobudek – możemy je odnaleźć w sieci, wpisując na przykład „fotobudka producent” w wyszukiwarkę lub bna stronie smove.pl. Równie dobrze możemy jednak skorzystać z gotowych, całościowych usług firmy, która rozstawi, obsłuży fotobudkę, a po imprezie są sprzątnie. Najlepiej wpiszmy w wyszukiwarkę „fotobudka producent” oraz „firma fotobudka”, aby porównać obie opcje, również pod względem opłacalności finansowej.

Muzyka

Trudno wyobrazić sobie jakiekolwiek wesele bez muzyki. Towarzyszy nam ona podczas obiadu przy stole, a także w czasie tańca. Zazwyczaj jest ona wykonywana na żywo przez zespół. Warto przed weselem ustalić przynajmniej ogólny repertuar. Jeśli nie znosimy jazzu, poprośmy zespół, aby nie grał tego typu muzyki. Dostosujmy jednak repertuar także do naszych gości. Jeśli lubimy jedynie spokojne ballady, spróbujmy i tak dorzucić do playlisty trochę skocznej muzyki, przy której dobrze jest się bawić. Kierujmy się zatem w wyborach muzycznych własnym gustem, ale pamiętajmy, że nie wszyscy muszą go podzielać. Udane wesele to jednak przede wszystkim goście, którzy chcą się bawić i są tam, ponieważ państwo młodzi to dla nich bliskie osoby.