Działki komercyjne na Śląsku – popularne lokalizacje

Od lat Śląsk kojarzy się z szybkim rozwojem. Chociaż tradycyjnie ten region przywodził na myśl głównie przemysł maszynowy i wydobycie węgla, obecnie przyciąga przede wszystkim firmy produkcyjne i usługowe, które powoli zmieniają wizerunek tego obszaru.

Gliwice i Katowice

Te dwa miasta wybijają się pod względem rozwoju na tle pozostałych ośrodków Aglomeracji Śląskiej. Działki komercyjne dostępne na terenie Katowic mają różną wielkość oraz przeznaczenie. W mieście zaplanowano budowę parku technologicznego. Obszary znajdujące się w okolicy mogą zostać wykorzystane pod działalność usługową, ale także produkcyjną.

W Gliwicach dostępne są atrakcyjne działki komercyjne znajdujące się w dobrej lokalizacji w pobliżu autostrady A1. Korzystną lokalizacją jest także okolica węzła Gliwice – Sośnica, gdzie niedawno powstał Synergy Park.

Siemianowicki Park Biznesowy

Uwagę inwestorów coraz częściej przyciągają również grunty inwestycyjne znajdujące się na ternie Siemianowic Śląskich To miasto proponuje potencjalnym nabywcom różne rodzaje działek komercyjnych. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje przede wszystkim inwestycje w okolicy Parku Biznesowego.

Na terenie parku powstaje szereg nowych przedsiębiorstw przemysłowych i usługowych. Zaletą inwestowania na tym obszarze jest brak ograniczeń dotyczących powierzchni oraz wysokości zabudowy, co daje pole do popisu inwestorom planującym ciekawe projekty.

Ruda Śląska i Czeladź

Najwięcej działek komercyjnych w Rudzie Śląskiej znajduje się w pobliżu Drogowej Trasy Średnicowej. O cenie i zainteresowaniu daną działką przesądza przede wszystkim dobre połączenie z DTŚ, które przekłada się na możliwość łatwego dojazdu. Dostępne tereny mogą być wykorzystane między innymi pod działalność biurową, produkcyjną i usługową, obejmującą także usługi hotelowe i finansowe.

W Czeladzi powstaje obecnie nowa zabudowa przemysłowa. Dostępnych jest wiele mniejszych działek, które czekają na nabywców. W pozostałych miastach aglomeracji dostępny jest szereg niedużych działek, które mogą być z powodzeniem wykorzystane pod działalność komercyjną.

Szereg ciekawych, zakończonych sukcesem inwestycji przeprowadzonych na terenie Aglomeracji Śląskiej zachęca do zakupu działek na tym obszarze. Inwestorzy mogą liczyć na przychylność ze strony władz, którym zależy na rozwoju regionu, rewitalizacji terenów poprzemysłowych i przyciągnięciu większej ilości turystów. Artykuł powstał we współpracy ze GTB Invest