Idealne domy szkieletowe dla Ciebie i Twoich bliskich

Domy szkieletowe tworzone są dzisiaj z dużym rozmachem – firmy budowlane dbają o to, aby klienci byli zadowoleni. Czy wybudowanie takiego domu to dobry pomysł? Jakie są koszty? Ile czasu trwa sama budowa? Warto przyjrzeć się temu zagadnieniu z bliska.

Dom szkieletowy wybudowany w kilka miesięcy

Największą zaletą domów szkieletowych jest fakt, że ich budowa trwa kilka miesięcy. W zależności od tego czy dom ma być oddany w stanie surowym zamkniętym czy w stanie deweloperskim jest to okres od 2 do 8 miesięcy. Firmy budowlane mają wiele asów w rękawie – przede wszystkim oferują swoim klientom piękne projekty domów szkieletowych, zarówno piętrowych, jak i parterowych. Cechą charakterystyczną projektów jest to, że wewnątrz każdego domu znajdziemy wiele przestrzeni i światła. Projektanci zadbali również o to, aby wewnątrz pomieszczenia były ustawne. To znacznie ułatwi sprawę podczas meblowania. W projektach uwzględniono również garaże i podjazdy. Jedną z firm oferujących kompleksowe projekty jest mawit.com.pl.

Czas budowy i koszty, które trzeba ponieść

Jak wygląda kwestii budowy domów szkieletowych? Przede wszystkim ważne jest to, że budowa może rozpocząć się w dowolnym momencie w roku. Wszystko za sprawą drewna. Faktem jest także to, że jedynym elementem murowanym takiego domu są jego fundamenty. Sama budowa polega na połączeniu gotowych elementów, odpowiednim zabezpieczeniu domu przed zimnem.

Ile trwa budowa domu z drewna? Szacuje się, że jest to od 2 do 8 miesięcy, w zależności od tego, czy dom ma być oddany w stanie surowym zamkniętym czy w stanie deweloperskim. Koszty budowy są indywidualne dla każdego projektu, jednak szacuje się, że są one niższe o ok. 35% od klasycznych domów murowanych. Taką oszczędność możemy przeznaczyć na lepsze wykończenie domu wewnątrz.