Jak dbać o meble i dodatki z technorattanu?

Technorattanowe meble szturmem opanowały nasze ogrody już kilka sezonów temu i nic nie wskazuje na to, żeby ta tendencja miała ulec zmianie! Wyplatane z syntetycznej plecionki krzesła, stoliki, kanapy i fotele cieszą się niesłabnącą popularnością. Dzisiaj przyjrzymy się im bliżej. Jak dbać o wyplatane umeblowanie, aby z czasem nie straciło swoich właściwości i wyglądu? Sprawdź!

Technorattanowy zestaw mebli ogrodowych funkcjonalny w każdą pogodę

Większość mebli dedykowanych ogrodom wymaga regularnej impregnacji i stosowania zabezpieczeń poza sezonem letnim. Z obawy o brak wystarczającej ilości wolnego miejsca do przechowywania mebli wiele osób rezygnuje z wieloelementowych zestawów. Technorattanowe produkty wyłamują się z tej reguły. Kupując zestaw mebli ogrodowych wyplatanych z syntetycznej plecionki, pozbawiasz się corocznego problemu wygospodarowywania miejsca w ciasnej piwnicy czy garażu. Wysokiej jakości materiał syntetyczny wykazuje ponadprzeciętną odporność na czynniki zewnętrzne (deszcz, promieniowanie UV), a jednocześnie nie wymaga stosowania żadnych zabiegów impregnacyjnych. Co więcej, technorattanowe wyposażenie może przezimować pod grubą warstwą śniegu. Jedyne, co należy zrobić, aby przygotować meble do użytku po długiej zimie, to dokładnie powycierać je mokrą ściereczką.

Podwójna ochrona dla przezornych

Meble z tapicerowanymi elementami wymagają większej uwagi. Możesz schować poduszki w suchym miejscu lub przykryć je specjalnym pokrowcem. Wybierając osłonę na meble, nie zdawaj się na przypadek. Unikaj modeli szytych z materiału z dodatkiem PVC, które pod wpływem mrozu sztywnieje, a następnie pęka. W ogrodzie dużo lepiej sprawdzą się pokrowce z oddychającego, lekkiego poliestru wzbogaconego warstwą membrany. Dodatkowa warstwa umożliwia optymalną cyrkulację powietrza i zapobiega rozwojowi pleśni i grzybów na powierzchni mebli.