Jak wygląda budowa z prefabrykatów?

Domy z prefabrykatów to korzystna propozycja dla wszystkich osób, które nie mają ochoty czekać miesiącami na zakończenie budowy domu i tracić czas na ciągłe doglądanie prac. Ta technologia stanowi ciekawą alternatywę dla budowy sposobem gospodarczym.

Czas to pieniądz

Domy z prefabrykowanych ścian betonowych jeszcze do niedawna uważano za inwestycję dla zamożnych ludzi, którzy nie mają czasu na to, żeby codziennie kręcić się na budowie i doglądać każdej wykonanej pracy. Sytuacja ta jednak ulega zmianie, ponieważ coraz mniej osób ma możliwość osobistego nadzoru nad budową.

Budowa sposobem gospodarczym uznawana jest za najtańszy sposób na własny dom. Jednocześnie takie podejście wymaga nieustannego zmagania się z trudnościami takimi jak niekompetentne ekipy budowlane, brak materiałów, czy ciągłe usterki i awarie. W porównaniu z taką sytuacją prefabrykowane ściany betonowe rzeczywiście wypadają korzystnie.

Etapy budowy domu z prefabrykatów

Ponieważ taki budynek jest wznoszony z gotowych prefabrykowanych ścian betonowych, budowa przebiega bardzo sprawnie i jest realizowana przez jedną firmę. Całość inwestycji zostanie zrealizowana od razu, dlatego trzeba zdobyć fundusze, które pokryją całkowity koszt budowy. Następnie należy wybrać firmę – standardowym rozwiązaniem są prefabrykowane ściany betonowe jednak przedsiębiorstwa stosują różne technologie, dlatego warto zapoznać się z kilkoma ofertami, porównać czas realizacji oraz koszty.

Następnie należy wybrać projekt domu. Jeśli jest to projekt indywidualny, nie przystosowany do budowy z prefabrykowanych ścian betonowych, konieczna będzie adaptacja do potrzeb tej technologii oraz przeprowadzenie wyceny. Po określeniu kosztów inwestycji można podpisać umowę i przystąpić do załatwiania wszystkich niezbędnych formalności.

Prefabrykowane ściany betonowe zostają przygotowane w fabryce i przewiezione na miejsce budowy. Następnie są montowane na fundamentach do stanu surowego zamkniętego. Po wykonaniu wszystkich pozostałych prac, takich jak pokrycie dachu i ocieplenie ścian zewnętrznych, pozostaje jedynie wykończenie budynku oraz dokonanie ostatnich formalności.

Dom dla każdego?

Wiele osób i tak będzie się decydować na pracochłonną i stresującą budowę sposobem gospodarczym. Często taka metoda wynika po prostu z ograniczonych możliwości finansowych. Samodzielne zorganizowanie takiej inwestycji pozwala na przeprowadzanie kolejnych prac, kiedy są na to wystarczające środki. Jest to jednak rozwiązanie dla cierpliwych osób, które mają dużo czasu. Artykuł współtworzony z firmą Fabud.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *