Jaki licznik energii elektrycznej wybrać?

Nie trudno zauważyć, że ceny sprzętów są stosunkowo niskie. O ile jeszcze dwie dekady temu komputer, czy laptop był synonimem swego rodzaju luksusu, tak obecnie w domu każdy niemal posiada zarówno komputer stacjonarny, jak i laptop. W kuchni z kolei znajduje się duża ilość sprzętów agd. Wszystko to przekłada się na rachunki, niestety ciągle one rosną, gdyż prąd nie należy do najtańszych. Wystarczy tylko spojrzeć na licznik prądu np. indukcyjny i można zobaczyć jak szybko kręci się tarcza, co świadczy o poborze prądu. Oczywiście idzie odrobinę zniwelować rachunki, należy wtedy postawić na sprzęty energooszczędne.

Licznik energii elektrycznej- jaki wybrać?

Licznik energii elektrycznej może być indukcyjny, wtedy możliwe jest skorzystanie z różnych taryf. Umożliwia on także rozliczanie nie tylko prognozowane, ale również rzeczywiste. Zatem samemu podaje się stan licznika, można to uczynić logując się na stronie dostawcy prądu, albo też przez telefon. Licznik prądu może być również elektroniczny, jego główną zaletą jest łatwość odczytu i również zaawansowanie technologiczne. Warto zatem kontrolować stan liczników energii elektrycznej, gdyż może się zdarzyć , że dojdzie do błędnego pomiaru, co skutkowałoby dużym rachunkiem, zatem kontrola jest, jak najbardziej wskazana. Istnieje również możliwość zamontowania licznika energii elektrycznej i dokupienia do niego określonego pakietu. Zatem klient ustala samemu, ile energii chce zakupić i tyle właśnie otrzymuje od dostawcy. Wtedy również bieżące sprawdzanie stanu licznika prądu jest konieczne.

Licznik energii elektrycznej- trójfazowy, czy jednofazowy?

Licznik trójfazowy jeszcze do niedawna był wykorzystywany głównie w lokalach użytku publicznego, obecnie również bardzo często stosuje się go w domach mieszkalnych. Szczególnie wtedy, gdy posiada się dużą ilość sprzętów podłączonych do prądu. Licznik trójfazowy, dzieli się na kilka obwodów jednofazowych, które są od siebie całkowicie niezależne. Takie rozwiązanie stosuje się w przypadku wysokich napięć tj. powyżej 6 kW.

Pompa ciepła,ogrzewanie elektryczne- jaki licznik prądu wybrać?

W takim wypadku, gdy decydujemy się na ogrzewanie domu przy pomocy energii elektrycznej, konieczny jest licznik trójfazowy. To samo ma miejsce w przypadku pompy ciepła. Ta sama sytuacja ma miejsce w przypadku posiadania bojlera, gdyż również pobór energii jest w tym przypadku duży. Jeżeli nie będziesz mieć licznika trójfazowego narażasz się na częste wyłączanie się bezpieczników, co z kolei negatywnie wpływa na sprzęty i może powodować awarie, oczywiście również będą ci wybijały korki.