Kiedy wnętrze wydaje się puste i nijakie, to najwyższa pora je odmienić

Otoczenie, w którym spędzamy większość czasu ma niebagatelne znaczenie dla naszej kondycji emocjonalnej. Zewnętrzność w dużej mierze wpływa na to, jak się czujemy i jak przebiegają nasze relacje międzyludzkie. Często słyszy się o zmianie perspektywy, która pomaga spojrzeć na życie i na jego sprawy nieco inaczej, odważniej, może spokojniej, pełniej. Czasami wystarczy wyjść na długi spacer do lasu czy wyjechać na krótką wycieczkę w góry, żeby zmienić coś ważnego w sobie i w swoim myśleniu. Na pewno pomocne są też przemiany miejsc, w których upływa nasze życie. Kiedy przestrzeń codzienności wydaje się pusta i nijaka, to najwyższa pora przystąpić do zmian.

Meble designerskie odmieniające przestrzeń codzienności

Jeśli brakuje nam pomysłów i inspiracji do przeprowadzenia zmiany aranżacyjnej, to spójrzmy na meble designerskie. Być może te oryginalne i w pełni artystyczne przedmioty zmobilizują nas do dokonania zaskakującej metamorfozy wnętrza. Takiej, na którą od dawna nie udaje nam się zdobyć. Stolik inspirowany komiksami stanie się podstawą salonu w stylu pop-art. Komoda lustrzana przemieni naszą sypialnię w baśniową krainę malowaną światłem. Efektowny regał-układanka zamieni się w biblioteczkę, która zdecydowanie uatrakcyjni przestronny, ale pusty i nudny korytarz. Designerski fotel oparty na projekcie z lat siedemdziesiątych zaskoczy wszystkich, który znajdą się w naszej pracowni. Designerskie meble dają nam szerokie pole do popisu.

Sztuka rozproszona we wnętrzu

Sposobem na udoskonalenie i ubarwienie każdego wnętrza (nie tylko prywatnego) zawsze jest sztuka. Jej okruchy warto rozsypać dosłownie wszędzie. Na regale wypełnionym fotografiami w metalowych ramkach misternie splecionych. W kuchni, gdzie zawiesimy wyszukane w antykwariacie plakaty czy grafiki. W korytarzu, gdzie stanie zaskakująca rzeźba aluminiowa. W sypialni, w której obok drewnianej szafy pojawią się malunki na drewnie.