Kolory mebli – co jest w modzie?

Kolory ubrań, mebli, ścian bardzo często naśladują kolory flory. Powtarzają jej barwne piękno. Soczysta zieleń, nasycony amarant, subtelna szarość, mocny brąz, głęboka czerń, śnieżna biel – przecież te wszystkie barwy pochodzą od natury. Lubimy jej mieć blisko siebie, na ulubionych przedmiotach. Natura nigdy nie wyjdzie z mody. Widać to w nowoczesnych stylizacjach wnętrzarskich i ogrodowych.

Szary nie znaczy nudny!

Z całą pewnością w dzisiejszych aranżacjach domowo-ogrodowych króluje szarość. Bardzo modne są meble w tym kolorze, także meble tapicerowane oraz komplety ogrodowe. Szarość wprowadzają do wnętrz oraz na tarasy czy na elewacje elementy zrobione z betonu architektonicznego. Jej plastykę wykorzystują również awangardowe meble z aluminium, które bazują na artystycznych koncepcjach. Szarość plus minimalizm czy konstruktywistyczne odsłonięcie formy równi się spektakularny przedmiot czy aranżacja.

Naturalnie, że brąz!

Okazuje się, że brąz nigdy nie wyjdzie z mody. Przecież w swojej pierwotnej wersji odsyła nas do naturalnej urody drewna i przedmiotów z niego wykonanych. Stąd wszelkie odcienie brązu i beżu, przywodzące na myśl las czy piasek, zawsze będą modne. We wnętrzach, w postaci meblościanek i mebli tapicerowanych. W ogrodach, jako meble technorattanowe oraz meble ogrodowe rattanowe.

Śnieżna biel jest baśniowa!

Ogromną popularnością cieszą się totalnie białe aranżacje. Wnętrzarskie, ale także tarasowe. Białe meble z technorattanu to przebój ostatniego sezonu. Podobnie jak białe meble prowansalskie, jeśli chodzi o urządzanie wnętrz. Nic dziwnego, takie stylizacje prezentują się lekko, baśniowo, stylowo i elegancko. Niczym wyjęte z opowieści o krainie śniegu. Biel to prostota i piękno zespolone w jednej rzeczy czy kompozycji.