Krzesła technorattanowe na taras dopasowane do potrzeb

Technorattan należy do najchętniej wybieranych materiałów, kiedy idzie o nasze tarasy i ogrody. Początkowo miał on jedynie imitować i zastępować klasyczny rotang, dzisiaj nie wyobrażamy sobie przestrzeni wypoczynkowej bez mebli technorattanowych. Kolekcje z technorattanu wykorzystywane są zarówno w  prywatnych ogrodach i na tarasach, jak i w ogródkach letnich restauracji, w hotelach, pensjonatach.

Piękny i trwały technorattan

Technorattan posiada wszystkie cechy, które chcielibyśmy widzieć w idealnych meblach ogrodowych. Jest wysoce trwały – jego nieporowata struktura nie chłonie brudu ani wilgoci, więc czyszczenie powierzchni mebla nie sprawia żadnego problemu. Tworzywo technorattanowe to syntetyk zabezpieczony przed zmiennymi warunkami pogodowymi, niskimi i wysokimi temperaturami. Włókno technorattanowe nie odkształca się, nie traci swojego koloru nawet pod wpływem silnego promieniowania UV.

Stelaże mebli technorattanowych oparte są na aluminiowych, malowanych proszkowo stelażach. Takie rozwiązanie sprawia, że elementy kolekcji są bardzo lekkie i skutecznie zabezpieczone przed działaniem wilgoci i pojawianiem się rdzy.

Szerokie możliwości, jakie dają kolekcje technorattanowe

Każda z kolekcji technorattanowych oferowanych przez topowych producentów odznacza się dużą ilością elementów, które możemy dopasować do własnych potrzeb. Poza obszernymi sofami narożnymi, odpowiednimi na duże tarasy możemy wybrać lekkie stoliki kawowe, krzesła technorattanowe na taras i fotele, fotele wiszące, leżanki.

Jak chronić meble w czasie jesieni i zimy?

Meble ogrodowe pozostawione na tarasie w okresie jesieni i zimy mogą zostać nieodwracalnie uszkodzone. Aby temu zapobiec warto pomyśleć o nowoczesnych i przewiewnych pokrowcach ogrodowych, tworzonych w taki sposób, aby minimalizować kondensację wilgoci na powierzchni mebla.