Kupujemy sztućce!

Sztućce to bardzo ważny element kuchennej kolekcji. Pięknie wykonane, doskonale wyważone i wyprofilowane noże, widelce i łyżki znacząco wpływają na estetykę stołu i ułatwiają spożywanie posiłków. Na co zwrócić uwagę, wybierając nowy komplet sztućców? Sprawdź nasze rady!

Stal – niezawodny materiał do zadań specjalnych

Zakup zestawu sztućców dla sześciu czy dwunastu osób jest niemałą inwestycją, dlatego podczas wizyty w sklepie lepiej nie zdawać się na przypadek. Na co w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę?

Najważniejszym parametrem wpływającym na jakość sztućców jest ich budulec. Aby mieć pewność, że kwas zawarty w pożywieniu, woda i ostre detergenty nie będą wpływać negatywnie na kondycję sztućców, wybierz modele wykonane ze stali nierdzewnej 18/10. Znak wytłoczony na sztućcach oznacza, że w stopie stali użytej do produkcji znajduje się aż 18% chromu oraz 10% niklu. Obecność tych pierwiastków sprawia, że metal jest odporny na zarysowania i czynniki zewnętrzne. Co ważne, możesz zapomnieć o szorowaniu zaschniętych resztek. Zabrudzone sztućce wystarczy wrzucić do zmywarki, a ona zajmie się resztą za Ciebie! Ważne jest jednak, żeby po zakończonym myciu wytrzeć wszystkie elementy do sucha. Pamiętaj, że tego typu produktów powinny unikać osoby uczulone na nikiel. W kuchni alergika zdecydowanie lepiej sprawdzą się modele ze stali 18/0.

Wysokiej jakości sztućce z wysokogatunkowej stali dostępne są w dwóch wersjach – połyskującej  i matowej.

Gdzie kupić?

Poszukiwania solidnego, eleganckiego zestawu warto zacząć od sprawdzenia oferty dostępnej na stronie gerlach.pl. W bogatym asortymencie znanej i cenionej marki znajdziesz modne, minimalistyczne lub klasyczne sztućce objęte wieczystą gwarancją.