Manicure hybrydowy – rodzaje zabaw lakierem

Manicure hybrydowy zdobywa coraz więcej zwolenników. Uwalnia nas bowiem od konieczności żmudnego poprawiania paznokci co kilka dni i uważania na najmniejszy odprysk czy problem. Generalnie zatem warto się na niego zdecydować, jednak tak jak w przypadku aranżacji codziennego stroju, tu także mamy dość spore problemy z wyborem koloru, wzoru itp.

Lakier hybrydowy – ogólne zasady wyboru

Przede wszystkim warto podkreślić, że do manicure hybrydowego potrzebne nam są trzy różne lakiery. Będzie to lakier bazowy, właściwy lakier dający kolor oraz lakier wierzchni. Tu warto napomknąć trochę o tym, że takie lakiery powinny być raczej jednej firmy tak, aby wszystko nam ładnie współgrało.

Jak zaś dobierać kolor lakieru? Na pewno warto wybrać ten, z którym jakoś się definiujemy, który pokazuje naszą cechę charakteru. Uważajmy przy tym na dwie sprawy. Lakier musi pasować do naszych codziennych stylizacji przez mniej więcej trzy tygodnie. Co więcej – musi także być akceptowany w naszej pracy i stosowny do zawodu, jaki wykonujemy. Jak zaś możemy dodatkowo ozdobić paznokcie?

1) różne kolory

Przede wszystkim warto rozważyć różne lakiery hybrydowe. Tu mamy dwie podstawowe metody. Przede wszystkim popularne jest stosowanie kilku lakierów o dość podobnych barwach, łagodnie przechodzących w siebie. To rozwiązanie mogą wybrać osoby pełniące odpowiedzialne funkcje a jednocześnie chcące posmakować nieco szaleństwa.

Popularne także jest malowanie tylko dwóch paznokci na inny kolor, zaś reszty na drugi. Tu najczęściej wybieramy dość klasyczny lakier hybrydowy i drugi, który jest kontrastowy do niego.

2) wzory i wzorki

Oczywiście także dzisiaj możemy zastosować na naszych paznokciach różne wzorki. Raz – mogą to być wzorki utworzone przez różne lakiery hybrydowe np. powstające w ten sposób flagi państw na paznokciach. Drugim pomysłem jest zaś zastosowanie wszelkich ozdobników, jak np. cekinów, drobnych brokatów itp.

Na koniec warto jeszcze zaznaczyć, które paznokcie dekorujemy, jeśli decydujemy się wyróżnić jeden albo dwa z nich. Otóż najsensowniej jest wyróżnić palec serdeczny albo palec serdeczny i wskazujący, lub też serdeczny i kciuk. Te połączenia zdecydowanie prezentują się najlepiej i dają ładny efekt.

Lakier hybrydowy kupić można na Chiodo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *