Meble designerskie w biurze?

W łatwy sposób można obalić tezę, iż biura są zaprojektowane w nudny i jakże pospolity sposób. Odpowiednio dobrane meble designerskie potrafią odmieć każdą przestrzeń biurową, tworząc z niej niepowtarzalne miejsce, w którym praca będzie nie tylko przyjemna, lecz także komfortowa i ergonomiczna.

 

Jak dobierać meble designerskie do biura?

Wybór mebli designerskich do biura jest nie lada wyzwaniem. Trzeba brać pod uwagę przeznaczenie biura jak i też sprzęty w danej przestrzeni wykorzystywane.  Zupełnie inaczej będą projektowana przestrzeń do biur, gdzie największy nacisk kładzie się na obsługę klienta i bezpośredni z nim kontakt, a innymi zasadami należy się kierować, gdy stanowiska pracy będą opierały się na obsłudze urządzeń bądź też pracy przy komputerze.~

 

Designerskie biuro

Skupimy się na typowej przestrzeni biurowej, gdzie pracuje się przy komputerach. Bardzo ważna jest jak największa powierzchnia robocza, gdzie umiejscowione będą ekrany lub tez inne urządzenia multimedialne, jak również przestrzeń na korzystanie z tak klasycznych rzeczy jak dokumenty w wersji papierowej.  Im większa powierzchnia pola roboczego blatu tym lepiej, przestrzeń ta nie powinna być jednak w żaden sposób zagięta. Wymuszałoby to częstą zmianę pozycji – w przypadku wielu osób obracany byłby tylko korpus, co wiązałoby się z różnego rodzaju dolegliwościami bólowymi, będącymi następstwem przeciążenia i wymuszonej pozycji ciała.