Meble drewniane w domu – czy to się opłaca?

Drewno jest materiałem cenionym od wieków – dzisiaj jego rola jest znacznie mniejsza, jednak dalej pragniemy otaczać się nim w domu. Meble wykonane z litego drewna cieszą się coraz większym zainteresowaniem: wszystko przez oryginalne i nowoczesne wzornictwo oraz niewygórowane ceny.  Co warto wiedzieć o litym drewnie?

Wysoka odporność na uszkodzenia – z czego to wynika?

Lite drewno znane jest przede wszystkim z faktu, że jest wysoce odporne na uszkodzenia. Tworzywo to posiada wysoką gęstość, przez co jest znacznie mniej podatne na uszkodzenia, działanie wilgoci. Lite drewno pozyskiwane jest z takich gatunków drzew jak sosna, dąb, buk – dzięki temu możliwe jest również zróżnicowanie kolorystyczne. Zanim jednak bele drewniane trafią do zakładów stolarskich konieczna jest ich dokładna selekcja oraz wysuszenie. Dzięki temu unikniemy problemów z sękami czy wilgocią. Kolejno drewno jest odpowiednio zabezpieczane, zazwyczaj przy pomocy środków konserwujących czy lakierów. Największą kolekcję mebli z litego drewna znajdziemy w sklepie internetowym visby.pl. Meble z litego drewna to inwestycja na długie lata: solidnie wykonany mebel przez długie dziesięciolecia zachowa swój elegancki wygląd.

Jakie produkty kupowane są najczęściej?

Bez wątpienia największym zainteresowaniem cieszą się łóżka z drewna – w przypadku łóżek drewnianych Visby to jedna z ciekawszych propozycji na rynku. Producent zaoferuje nam nie tylko dodatkową przestrzeń do przechowywania pościeli, ale również półautomatyczne stelaże oraz zagłówki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.