Meble drewniane w domu – czy to się opłaca?

Drewno jest materiałem cenionym od wieków – dzisiaj jego rola jest znacznie mniejsza, jednak dalej pragniemy otaczać się nim w domu. Meble wykonane z litego drewna cieszą się coraz większym zainteresowaniem: wszystko przez oryginalne i nowoczesne wzornictwo oraz niewygórowane ceny.  Co warto wiedzieć o litym drewnie?

Wysoka odporność na uszkodzenia – z czego to wynika?

Lite drewno znane jest przede wszystkim z faktu, że jest wysoce odporne na uszkodzenia. Tworzywo to posiada wysoką gęstość, przez co jest znacznie mniej podatne na uszkodzenia, działanie wilgoci. Lite drewno pozyskiwane jest z takich gatunków drzew jak sosna, dąb, buk – dzięki temu możliwe jest również zróżnicowanie kolorystyczne. Zanim jednak bele drewniane trafią do zakładów stolarskich konieczna jest ich dokładna selekcja oraz wysuszenie. Dzięki temu unikniemy problemów z sękami czy wilgocią. Kolejno drewno jest odpowiednio zabezpieczane, zazwyczaj przy pomocy środków konserwujących czy lakierów. Największą kolekcję mebli z litego drewna znajdziemy w sklepie internetowym visby.pl. Meble z litego drewna to inwestycja na długie lata: solidnie wykonany mebel przez długie dziesięciolecia zachowa swój elegancki wygląd.

Jakie produkty kupowane są najczęściej?

Bez wątpienia największym zainteresowaniem cieszą się łóżka z drewna – w przypadku łóżek drewnianych Visby to jedna z ciekawszych propozycji na rynku. Producent zaoferuje nam nie tylko dodatkową przestrzeń do przechowywania pościeli, ale również półautomatyczne stelaże oraz zagłówki.