Meble tarasowe – co wybrać, aby stworzyć przyjazną użytkownikom przestrzeń?

Zaaranżowanie tarasu jako przestrzeni odpowiedniej do odpoczynku nie jest dzisiaj niczym trudnym – do dyspozycji mamy wiele sklepów internetowych i stacjonarnych, w których znajdziemy przede wszystkim eleganckie meble ogrodowe, ale również dodatki takie jak parasole, skrzynie ogrodowe, donice i wiele innych. O czym powinniśmy pamiętać podczas urządzania tarasu? Czy elegancja jest ważniejsza od trwałości mebli?

Technorattan i aluminium – trwałe materiały odpowiednie na taras

Aby móc cieszyć się wspaniałymi meblami ogrodowymi przez długi czas bardzo ważne jest to, aby były one wykonane z materiałów wysokiej jakości. W ostatnich latach największym zainteresowaniem cieszyły się meble technorattanowe, które widać było zarówno na tarasach, jak i balkonach czy w ogrodach. Technorattan to tworzywo syntetyczne o wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, wnikanie brudu czy koślawienie. Dodatkowo meble technorattanowe dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, przez co każdy może znaleźć komplet idealny.

Komplety technorattanowe oparte są na stelażach aluminiowych – aluminium stanowi drugi, chętnie wykorzystywany materiał do tworzenia pięknych mebli ogrodowych. Aluminium jest malowane proszkowo, przez co jest odpowiednio zabezpieczone przed działaniem wilgoci i wnikaniem rdzy. Dodatkowo jego niska waga sprawia, że zmniejszona jest całkowita waga mebla.

A może kolekcje modułowe?

Dużym zainteresowaniem w ostatnich latach cieszą się meble tarasowemodułowe. Składają się one z elementów, które mogą być wykorzystywane osobno, jak i w komplecie, po ich połączeniu. Meble modułowe posiadają niewielkie złączki, dzięki którym w kilka chwil przearanżujemy cały taras. Meble modułowe najczęściej uzupełnione są miękkimi poduszkami i siedziskami tapicerowanymi tkaninami hydrofobowymi.