Moda na retro wiecznie  żywa!

Wydawać by się mogło, że dzisiejsza moda zdominowana jest przez oszczędne formy i dążenie do redukcji zbędnych elementów na rzeczy maksymalnej użyteczności przedmiotów, którymi się otaczamy. Obok minimalistycznych trendów wykształcił się nurt ukierunkowany w przeciwną stronę – przeszłość. Designerzy coraz chętniej inspirują się modą minionych lat. I ta zasada dotyczy nie tylko ubioru, ale również wnętrz. W jakich pomieszczeniach warto umieścić relikty przeszłości w odświeżonym wydaniu? Sprawdź!

Wehikuł czasu w salonie

Jeśli jesteś miłośnikiem niebanalnych form i wysmakowanych wnętrz, możesz puścić wodze fantazji i wykreować w salonie niepowtarzalną aranżację. Aby stworzyć piękny salon w retro stylu, nie musisz wymieniać mebli na stylizowane komplety i starannie dobierać wszystkich elementów. Sprawdzonym sposobem na wielkie zmiany małym kosztem jest dodanie do prostej aranżacji kilku wyrazistych elementów. Wygodne fotele inspirowane kultowymi modelami w tapicerce w żywym, intensywnym kolorze, lampa z ozdobnym abażurem albo charakterystyczny, wzorzysty dywan przełamujący monochromatyczną, jasną kompozycję niebanalnie ożywią wnętrze i dodadzą jej subtelnego czaru dawnych lat.

Stylowa kuchnia w starym stylu

Odejście od szafek o niemal lustrzanej powierzchni na rzecz bardziej swobodnej zabudowy to pewny sposób na stworzenie oryginalnej kuchni, w której gotowanie będzie przyjemnością. Kuchnia w starym stylu łączy w sobie zachwycającą estetykę i funkcjonalność – pojemne meble z litego drewna są trwałe i odporne na działanie wilgoci oraz wysokich temperatur, a jednocześnie nadają wnętrzu ciepłego, przytulnego charakteru.

W poszukiwaniu inspiracji i wyposażenia do kuchni oraz salonu warto zajrzeć na stronę gama-sklep.com.pl.