Na rowerach

Lubicie turystykę rowerową? W wakacje pomijacie pociągi, auta, czy też inne pojazdy i przesiadacie się na swój ulubiony rower? To koniecznie musicie zapoznać się z Sandomierzem, gdzie znajduje się punk początkowy żółtego szlaku rowerowego. Możecie do tego miasta przyjechać na własnych dwóch kółkach lub skorzystać z wypożyczalni tutejszych i wyruszyć na wspomniany szlak rowerowy.

Baza wypadowa

Wielu rowerzystów traktuje Sandomierz jako bazę wypadową w najróżniejsze kierunki. Wyruszają w dowolnym kierunku na cały dzień, a na wieczór wracają do miasta, gdzie zawsze czeka na nich wygodna kwatera. Jest to bardzo dobra opcja, ponieważ po takim wysiłku zawsze bardzo dobrze odpocząć i zregenerować swoje siły w przytulnych warunkach. Idealnie nadaje się do tego pensjonat Sandomierz. Na mapie miasta znajdziecie kilka trakcyjnych pensjonatów sandomierskich, gdzie w atrakcyjnej cenie znajdziecie pokoje oraz miejsce na pozostawienie swoich rowerów. Bardzo często w takich pensjonatach znajduje się ogród, gdzie ze spokojem będziecie mogli przechować swoje rowery. Gorsza sytuacja może być w hotelu. Jednak jeżeli będziecie uważnie szukali, to na pewno znajdziecie hotel w Sandomierzu, gdzie rowery na pewno nie będą problemem.

Na trasie

Czy wiecie, że w Sandomierzu początek ma Małopolska Droga Św. Jakuba, która prowadzi do Krakowa, a dalej do Santiago de Compostela? Wytrawni rowerzyści na pewno o tym wiedzą. Może nawet znajdą się tacy chętni i odważni, którzy wyruszą tą trasą, aby ją w całości przemierzyć. Droga nie będzie łatwa, jednak są osoby, które lubią takie wyzwania. W każdym razie dla osób, które wolą mniejsze wyzwania, w mieście czeka wiele wspaniałych ścieżek rowerowych, które będą mogli ze spokojem zobaczyć. W końcu to tutaj serialowy Ojciec Mateusz również jeździł codziennie na rowerze. To tutaj właśnie rozgrywa się akcja tego serialu. Warto więc znaleźć się na jednej z tych uroczych tras, dzięki czemu będzie bliżej można poznać wszystkie zabytki miasta. Poruszanie się na rowerze jest dla ludzi o wiele zdrowsze, korzystniejsze i tańsze od auta.

Nocowanie w mieście

Nocleg w Sandomierzu jest naprawdę doskonałą propozycją. Tym bardziej, że wraz ze wzrostem popularności miasta pojawiło się wiele ciekawych ofert, z których żal nie skorzystać. Noclegi można znaleźć za kilkadziesiąt złotych razem z wyżywieniem. Możecie jednak skorzystać z żywienia się na własną rękę, ponieważ ten region słynie z najróżniejszych przysmaków, które wytrawni turyści, czy nawet rowerzyści koniecznie powinni poznać.