Niesamowite przeżycia

Skoki i kursy spadochronowe to bez wątpienia pasja pełna emocji i wrażeń. Sporty ekstremalne to przede wszystkim towarzysząca im adrenalina, dlatego jeśli stale brakuje nam jej w naszym życiu, powinniśmy zapisać się na odpowiednie przeszkolenie i rozpocząć kurs spadochronowy.

Asysta instruktorów

Podczas wykonywania skoków nie powinniśmy martwić się o nasze bezpieczeństwo, dlatego firma, u której wykonywać będziemy przeszkolenie powinna zapewnić nam asystę profesjonalnych instruktorów. Ciekawym urozmaiceniem skoku są zdjęcia jak i filmy, jakie wykonać możemy podczas jego wykonywania. To bez wątpienia wspaniała pamiątka, która pozwoli nam poczuć choć część wrażeń i emocji, jakie odczuwaliśmy podczas skoku. Wszelkie ćwiczenia powinny być nagrywane, a później szczegółowo omawiane z instruktorem, co pozwoli amatorom wykluczyć najczęstsze błędy i wykonywać każdy kolejny skok o wiele lepiej.

Warianty szkoleń

Istnieją dwa warianty, według których wykonać możemy nasz kurs spadochronowy. Jeden z nich przygotuje nas do samodzielnego wykonania skoku ze spadochronem, z kolei drugi pozwoli nam uzyskać licencję oraz międzynarodowe uprawnienia do wykonywania samodzielnych skoków. Jeśli nasze dziecko pragnie zapisać się na kurs, musimy pamiętać, że minimalny, wymagany wiek to 16 lat, jednak w tym wypadku potrzebować będzie ono naszej pisemnej zgody na udział w szkoleniu.

Wykonywanie skoku

W ostatnim czasie wykupywanie jednorazowego skoku spadochronowego to idealny pomysł na prezent, na który decyduje się coraz szersze grono osób. To idealny pomysł na okrągły jubileusz czy spełnienie odwlekanego przez lata marzenia bliskiej nam osoby. To z pewnością nietypowy prezent i nie każdy potrafiłby wykonać taki skok. Wymaga to przede wszystkim dużej odwagi jak i samozaparcia.

Tunel aerodynamiczny

Jeśli boimy zdecydować się na kurs spadochronowy i całe szkolenie wydaje nam się zbyt trudne, możemy wypróbować latania w tunelu aerodynamicznym. Poczujemy w ten sposób pęd powietrza bez konieczności wyskakiwania z samolotu. Taki podniebny trening oddaje idealnie warunki, jakie panują przy skoku z zamkniętym spadochronem. Taka atrakcja również dostarczy nam wielu emocji i niesamowitych wrażeń a przede wszystkim dobrej zabawy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami ze Strefy Silesia