Nietypowy ślub – spraw, aby ten dzień na długo pozostał w Twojej pamięci

Decyzja o założeniu rodziny niesie za sobą wiele nowych obowiązków – mimo tego, wiele młodych par decyduje się na ten krok. Zawarcie związku małżeńskiego może zostać przeprowadzone w kościele lub też w USC, w zależności od naszych poglądów oraz wyznania.

Śluby cywilne i kościelne

W przypadku ślubów cywilnych są one zawierane na zasadzie działającego w naszym kraju konkordatu. Jest to umowa pomiędzy Polską a Watykanem, jednocześnie pozwalają na dopełnienie obowiązków urzędowych. Podczas ceremonii ślubnej para młoda podpisuje dokumenty ślubne, które przez kancelarię parafialną zostają wysłanie do konkretnych urzędów miasta. Dzięki temu oszczędza się również czas pary młodej. W przypadku ślubów cywilnych procedura jest nieco łatwiejsza – sama ceremonia trwa ok. 20 minut, poprzedzona musi być dostarczeniem do urzędu konkretnych dokumentów (np. skróconego aktu urodzenia). Urzędy stanu cywilnego dają również możliwość zawarcia ślubu poza budynkiem urzędu – takie zmiany są możliwe po 2015 roku, kiedy zmieniły się przepisy.

A może ślub poza granicami Polski?

Zmieniające się przepisy znacząco rozszerzyły możliwości zawierania małżeństw poza granicami Polski. Fakt ten został wykorzystany przez touroperatorów. Zachęcają oni do zawierania małżeństw na tropikalnych wyspach – więcej informacji znaleźć można na stronie romantyczne.com/slub-na-dominikanie. Istotne jest również to, że pary młode muszą jedynie złożyć konkretne papiery do biura podróży, a wszelkimi formalnościami zajmą się pracownicy biura. Para młoda może taki wyjazd połączyć od razu z przyjemną podróżą poślubną. Sama ceremonia zaślubin jest przeprowadzona na pięknej plaży pod palmami – takie otoczenie z pewnością będzie sprzyjać romantycznej atmosferze i sprawi, że ślub stanie się niezapomnianym przeżyciem. Warto również pamiętać, że zdjęcia z takiego ślubu będą wyglądać wyjątkowo!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *