Nowe życie z nowoczesnymi domami drewnianymi

Nowoczesne budownictwo to ciekawa alternatywa dla osób, które pragną wybudować własny dom. Jeszcze do niedawna budowa domu kojarzona była z inwestycją trwającą latami i pochłaniającą oszczędności naszego życia. Dzisiaj wiemy, że udowa domu może trwać krócej niż pół roku a koszty są niewspółmiernie niższe do cen oferowanych przez deweloperów. Co warto wiedzieć o nowoczesnych domach w konstrukcji szkieletowej?

Dom tworzony z pasją, dopasowany do naszych potrzeb!

Obecnie budowa domu znacząco różni się od budowania domów przez naszych rodziców. Dzisiaj buduje się znacznie szybciej, patrząc przede wszystkim na wygodę inwestorów. Budowa nowoczesnych domów drewnianych w Polsce nie jest niczym nowym – moda na takie budownictwo pojawiła się już kilka lat temu, jednak dopiero dzisiaj możemy wybierać pomiędzy dziesiątkami firm oferujących budowę takiego budynku. Dom z drewna to dobra alternatywa dla domów oferowanych przez deweloperów, szczególnie sprzedawanych z wyprzedzeniem. Taka inwestycja w ostatnich czasach okazuje się być bardzo ryzykowna – deweloperzy plajtują, budowa nie dochodzi do skutku, a my sami możemy zostać obciążeni olbrzymimi długami. Samodzielna decyzja o budowie domu drewnianego wydaje się być idealnym rozwiązaniem.

Domy drewniane tworzone przez firmy takie jak mawit.com.pl wpisują się idealnie w nowoczesne, ekologiczne budownictwo. Konstrukcja domu tworzona jest z drewnianego szkieletu. Oznacza to lekkość konstrukcji i jednocześnie możliwość rozpoczęcia budowy w dowolnym miesiąc w roku – pogoda nie ma znaczenia. Jedynym elementem murowanym, wymagającym schnięcia, są fundamenty.

Ile trwa budowa nowoczesnych domów drewnianych?

Czas nie jest długi, jednak zależy od tego, czy dom ma być oddany w stanie surowym zamkniętym czy w stanie deweloperskim. Szacuje się, że jest to od 2 do 8 miesięcy.