Olśniewający uśmiech w zasięgu ręki

Od dawna wiadomo, że piękny uśmiech jest najlepszą ozdobą i wielkim atutem. Warto więc o niego zadbać, zwłaszcza, że dziś mamy ku temu wiele możliwości. Jak to zrobić? Podpowiemy w niniejszym artykule.

Ludzie od zawsze zwracają szczególną uwagę na swój wygląd. Starają się więc być na bieżąco z modowymi trendami, kobiety spędzają długie godziny u kosmetyczki na upiększających zabiegach, z namysłem wybierają fryzury i kolor włosów. To wszystko jest oczywiście ważne i sprawia, że się ładnie i zadbanie. Jest jednak jeszcze inny atrybut, który sprawia, że twarz staje się rozjaśniona, młodsza a cera promienieje – piękny uśmiech. Liczne przeprowadzone ankiety udowadniają, że osoby z pięknym i zadbanym uśmiechem , uznawane są za bardziej atrakcyjne. Chętniej są też zatrudniane i bardziej doceniane w pracy. Jest to spowodowane w dużej mierze tym, że ładne, zdrowe zęby dodają ich właścicielom pewności siebie. Aby jednak zachwycać swoim uśmiechem innych, trzeba o zdrowe zęby zadbać. Regularne wizyty u dentysty to absolutne minimum. W dzisiejszych czasach na rynku dostępny jest cały arsenał usług mających na celu upiększenie naszego uśmiechu.

Ortodoncja i protetyka estetyczna

Nie każdego z nas matka natura obdarzyła idealnie równym uzębieniem, łatwo to jednak można skorygować korzystając z usług gabinetu ortodontycznego. Warto podkreślić, że nie jest to zarezerwowane tylko dla dzieci i młodzieży. Również liczni dorośli korzystają z takiego leczenia ze świetnymi rezultatami. Protetyka estetyczna jest natomiast rozwiązaniem w przypadku braków w uzębieniu, które można w dyskretny i naturalny sposób uzupełnić.

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna kojarzy się najbardziej z wybielaniem zębów.

Piaskowanie i skaling zębów to zabiegi, mające na celu usunięcie nagromadzonego na zębach osadu, tzw. kamienia nazębnego, który osadza się na nich, mimo dbania o higienę uzębienia. Jeśli chcemy, aby nasz uśmiech olśniewał śnieżną bielą, możemy wybrać jeden z wielu dostępnych sposobów wybielania zębów. Począwszy od past, specjalnych pasków lub lakierów, które stosować możemy w domowym zaciszu, poprzez specjalne nakładki na zęby, zamawiane i dentysty, do których nakłada się dobrany przez profesjonalistę specjalny żel, na laserowym wybielaniu skończywszy. Trzeba zaznaczyć, iż zabiegi wybielające, przeprowadzane w specjalistycznych gabinetach są nie tylko bezpieczniejsze ale także bardziej skuteczne. Warto zapytać o radę – stomatolog estetyczny oceni i dobierze najbardziej efektywna dla nas metodę.

Aby znaleźć odpowiedni gabinet znajdujący się w Katowicach, wystarczy wpisać w wyszukiwarce internetowej hasło: stomatologia estetyczna Katowice. Powyższe rady pomogą Ci osiągnąć piękny uśmiech i zdrowe zęby.