Oświetlenie – Barokko – lampy dla wymagających użytkowników

Projektanci odpowiedzialni za aranżację wnętrz kładą coraz większy nacisk na nowoczesne rozwiązania. Najczęściej przy aranżacji wykorzystuje się grę kolorem, fakturą lub światłem. To dobrze wybrana lampa może całkowicie odmienić charakter wnętrza. W wielu przypadkach wnętrze zyskuje swoistą „drugą twarz” po prostych zabiegach, jakim może być wymiana abażuru na bardziej nowoczesny. Warto sięgać po oświetlenie – Barokko jako salon z oświetleniem doskonale zna potrzeby i oczekiwania swoich klientów.

Nowoczesne lampy dostępne dla każdego

Oświetlenie – Barokko stawia na pełną dowolność w zakresie doboru lamp. Głównym źródłem światła w wielu wnętrzach mieszkalnych jest lampa wisząca, przy czym może to być zarówno lampa z pojedynczym kloszem stylizowanym na klosze fabryczne, jak i lampa z kilkoma szklanymi abażurami, nawiązująca do tradycyjnego żyrandola. W nowoczesnych wnętrzach sprawdzają się jednak lampy z kloszami prostymi, nawiązującymi kształtem do brył geometrycznych. Idealnie okrągłe z przezroczystego szkła z elementami w kolorze kontrastującym lub też wykonane z elementów metalowych są idealne do salonów, pokojów dziennych czy pokojów dziecięcych. Coraz częściej producenci stawiają raczej na formę lamp, stąd duża popularność lamp z kloszami przezroczystymi o ciekawym kształcie oraz lamp z kloszami półokrągłymi, które zaskakują metalizowaną lub bardzo kolorową powłoką.

Nie tylko lampy wiszące

We wnętrzach w zakresie oświetlenia sprawdzają się bardzo różne rozwiązania. Widać to dokładnie po różnych rodzajach lamp, służących do oświetlenia wnętrza, które są dostępne choćby w salonach z oświetleniem. Ważny jest wybór lampy wiszącej, jednak w wielu wnętrzach mieszkalnych oprócz takiej lampy obecne są plafony i kinkiety, które umieszczone na ścianie mogą zastąpić kolejną lampę wiszącą lub stojącą w pobliżu lampkę nocną. Kinkiety zazwyczaj są niewielkimi lampami z dość prostymi kloszami, które dają delikatnie stłumione światło. We wnętrzach pełniących wiele funkcji bardzo często sięga się po lampy podłogowe, wykorzystując ich nowoczesną formę. Takie lampy mogą być lampami na wysokich stelażach, najmodniejsze z nich to lampy na niskich nóżkach, za to posiadające bardzo duże okrągłe klosze. W tym przypadku klosz można dowolnie regulować, aby ustawić kąt padania światła. Atutem takiego rozwiązania jest również kolorystyczne wykończenie lampy, która może stanowić ciekawy element dekoracyjny.

Dzięki możliwości wymiany kloszy i abażurów można również odświeżyć wygląd posiadanej lampy wiszącej czy stojącej, nadając jej bardziej nowoczesny wygląd, bez konieczności wymiany samej lampy.

Artykuł zrealizowany przy współpracy z barokko.pl/pol_n_Oswietlenie-175.html.