Pomysły na ferie

Święta Bożego Narodzenia i Sylwester, przerwa międzysemestralna w szkołach – w miesiącach zimowych mamy co najmniej kilka dogodnych terminów, w których możemy wybrać się na rodzinny wyjazd. Jak zaplanować ferie zimowe i jakie są najlepsze pomysły na spędzenie tego czasu?

Ferie w górach

Wyjazd w góry zimą ma bardzo wiele zalet. Co prawda, zdobywanie wysokich szczytów jest o tej porze roku trudne i raczej nie poleca się go amatorom, ale mamy wiele innych alternatywnych rozrywek.
Popularnym sportem zimowym jest jazda na nartach. Nawet jeśli nigdy nie mieliśmy „boazerii” na nogach, nie musimy się obawiać – tego sportu uczą się nawet kilkuletnie dzieci. Warto stawiać pierwsze kroki pod okiem doświadczonego instruktora. Dobrze jest również starannie wybrać model naszych nart. Wpiszmy w wyszukiwarkę kilka nazw modeli, na przykład „rossignol narty damskie”, aby dowiedzieć się o nich więcej.
Na stoku podstawą jest bezpieczeństwo, dlatego stosujmy się do zasad obowiązujących tam, a także zawsze zakładajmy kask – sobie oraz dzieciom. W przypadku najmłodszych, warto upewnić się też, czy kask na pewno jest dobrze założony, trzyma się na głowie. Kaski z poprzedniego roku koniecznie trzeba sprawdzić, jeszcze przed wyjazdem, aby na miejscu nie okazało się, że głowa malucha urosła tak, że kask już nie pasuje.
Jest jeszcze jedna ogromna zaleta takiego wyjazdu – góry zimą są po prostu piękne, ich widok jest niezapomniany. Wyposaż sę w odpowiedni sprzęt na stronie http://agasport.com.pl/narty-rossignol-unique-4-xelium-damskie-id-934

Egzotyczne destynacje

Być może jesteśmy już zmęczeni długą polską zimą i nie chcemy spędzać kolejnych tygodni w otoczeniu śniegu, którego już wystarczająco dużo mamy w mieście. Warto zatem wybrać się w miejsce, gdzie jest dużo cieplej, na przykład do krajów afrykańskich. W miesiącach zimowych takie wyjazdy często są znacznie tańsze niż latem. Opalimy się i naładujemy przysłowiowe akumulatory, dzięki czemu powrót do pracy i do zimowej rzeczywistości będzie łatwiejszy.

Jeśli wybieramy się do dalekiego, egzotycznego kraju, sprawdźmy koniecznie, czy nie obowiązuje w nim konkretny zestaw szczepień dla turystów. Warto zaplanować więc taki wyjazd z wyprzedzeniem czasowym, aby mieć możliwość wykonania wszystkich niezbędnych badań i przygotowania się do wczasów.

Jest zatem wiele różnorodnych pomysłów na spędzenie urlopu zimą. Zanim wybierzemy się na jakikolwiek wyjazd, warto zrobić małe poszukiwanie w internecie, aby zdobyć jak największą ilość informacji, wpisując w wyszukiwarkę na przykład „rossignol narty damskie” czy „szczepienia zanzibar”. Dobre przygotowanie pomaga w uniknięciu przykrych niespodzianek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *