Poszukujesz skrzynki z tworzywa sztucznego? Zapraszamy! Mamy coś prosto od producenta.

Tworzywo sztuczne to materiał, który jest coraz częściej wykorzystywany w dużych przedsiębiorstwach produkcyjnych, w logistyce a nawet w branży spożywczej. Dlaczego? Dlatego, że jest praktyczny, lekki i na tyle plastyczny, że można zrobić z niego wszystko – nawet pojemniki czy skrzyniopalety.

Pojemniki plastikowe producent

Producent Schoeller Allibert z siedzibą w Zabrzu, jest w posiadaniu szerokiej gamy wyrobów przemysłowych z tworzywa sztucznego. Na sprzedaż ma między innymi: palety i skrzyniopalety z tworzywa, pojemniki plastikowe oraz skrzynki z tworzywa sztucznego. Dlaczego zatem producent postawił na plastik? W czym jest on lepszy od metalu czy drewna?

Skrzynki z tworzywa sztucznego są przede wszystkim lekkie. Dzięki temu, można je z łatwością transportować i układać w stos. Są również łatwe w utrzymaniu czystości (wystarczy je od czasu do czasu przemyć mokrą szmatką lub zdezynfekować środkami bakteriobójczymi, jeśli mowa jest o branży spożywczej) i nie wymagają wielu napraw.

Skrzyniopalety z tworzywa są ekonomiczne, choć przy pierwszym zakupie może wydawać się inaczej. Choć wszelkiego rodzaju pojemniki plastikowe producent wycenia drożej niż na przykład drewniane, to jednak w dłuższym odstępie czasu, takie pojemniki są zdecydowanie bardziej opłacalne. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że są bardziej wytrzymałe niż drewno. Nie niszczą się pod wpływem temperatury czy wilgoci, nie rozpadają na kawałki, nie deformują.

Pojemniki z tworzywa są również lepsze dlatego, że można je w całości poddać recyklingowi. To oznacza, że zużyty pojemnik można przetopić na kolejny bądź zupełnie nowy produkt. Tego niestety nie da zrobić się z drewnem. Drewno można jedynie spalić, co nie przyniesie żadnych, głębszych skutków.

A co mówi polska norma na temat magazynowania wyrobów w skrzyniach?

Polska Norma PN-EN 13626 dotyczy: pakowania, palet skrzyniowych oraz wymagań ogólnych i metod przeprowadzania badań. Skupiając się jednak na magazynowaniu, warto wspomnieć o tym, że w skrzyniopaletach powinno przechowywać się ładunek o nominalnej nośności. Co to oznacza? Otóż nic innego, jak minimalną, dopuszczalną masę ładunku, wyrażoną w kilogramach. Producent zawsze określa ładowność każdej skrzyni oraz podaje możliwości rozmieszczenia wyrobów wewnątrz pojemnika. Wszelkie odchylenia od tej normy, mogą doprowadzić do zawalenia się utworzonego stosu.

W przypadku zakupu pojemników z tworzywa u producenta https://www.schoellerallibert.com/pl/ nie ma obawy o jakieś nieścisłości. Producent dba o każdy szczegół i produkuje swoje wyroby zgodnie z normą. Po więcej informacji należy zgłosić się do handlowców.