Praktyczny salon – czyli jaki?

Salon jest jednym z ważniejszych pomieszczeń w domu, w tym miejscu odpoczywamy, spędzamy czas z rodziną, przyjmujemy gości, dlatego musi być nie tylko stylowy, ale przede wszystkim praktyczny. Ważne jest wyposażenie, a także nowoczesne lampy do salonu. Jak urządzić takie pomieszczenie i na co zwrócić uwagę?

Rozkład pomieszczeń

Obecnie najczęściej występują kuchnie otwarte na salon i jadalnię, to bardzo dobre rozwiązanie, choć w tym wypadku przestrzeń jest nieco ograniczona. Ważne jest to, aby było to pomieszczenie wielofunkcyjne.

Wyposażenie do salonu

Jeżeli chodzi o wyposażenie do salonu, najważniejszym elementem jest kanapa. Ważne jest to, aby wybrać meble wypoczynkowe wysokiej jakości, które będą nam służyć przez długie lata. Kanapa powinna być wykonana z materiałów wysokiej jakości, plamoodpornych, tak aby nie można było łatwo ją pobrudzić. Musi znaleźć się również miejsce na fotel czy pufę oraz stolik kawowy. Stolik jest również bardzo ważnym elementem w całym pomieszczeniu, dlatego musi być odpowiednio duży.

Nowoczesne oświetlenie – jakie?

Oświetlenie to bardzo ważny element w każdym salonie – powinien mieć kilka źródeł światła. Ze względu na to, że w tym pomieszczeniu nie tylko odpoczywamy, ale również przyjmujemy gości, bawimy się z dziećmi, jedno źródło światła to za mało. Nowoczesne oświetlenie powinno składać się na światło górne, warto kupić również kinkiety, które doskonale doświetlą obrazy czy zakamarki, które normalnie nie byłyby widoczne. Jeśli salon połączony jest z kuchnią oraz jadalnią, trzeba wybrać również dobre jakościowo lampy do jadalni, które trzeba ustawić nad stołem.

Obecnie nowoczesne lampy do salonu czy jadalni, można znaleźć praktycznie w każdym sklepie oświetleniowym. Powinien być to element, który współgra z resztą aranżacji, albo wręcz przeciwnie, może się wyróżniać na tyle innego wyposażenia.

Stylowe dodatki

Dodatki to bardzo ważny element, który powinien znaleźć się w każdym pomieszczeniu. Oczywiście nie można przesadzić z ich ilością, gdyż efekt aranżacyjny będzie odwrotny od zamierzonego. Należy ograniczyć się do 3-4 elementów o zbliżonych kolorach oraz fakturze czy kształcie. Równie dobrze lampy do jadalni, czy salonu mogą być doskonałą ozdobą, obecnie są różnego rodzaju modele designerskie, które są prawdziwymi dziełami sztuki.