Spędź czas na świeżym powietrzu!

Wiosna zawitała do Polski – to idealny moment na to, aby odpocząć od monitorów komputera i codziennych obowiązków. Warto zastanowić się, jakie weekendowe aktywności możemy uskutecznić razem z bliskimi. Możliwości jest naprawdę wiele!

Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu

Ładna pogoda skłania nie tylko do spacerów po bliższej okolicy, ale przede wszystkim do jazdy na rowerze. Świetnym sposobem na spędzenie czasu będzie zaplanowanie rodzinnej wycieczki rowerowej za miasto, którą możemy połączyć z wizytą w restauracji czy też piknikiem. W drugim przypadku konieczne będzie przygotowanie niezbędnych elementów w koszu, który możemy umieścić na rowerze. Niezbędne będą również koce, na których usiądziemy po dotarciu na miejsce! Na piknik możemy zabrać również piłkę do gry, książki.

A może zabawa w parku linowym?

Jeśli nie boimy się nowych wyzwań świetnym pomysłem na spędzenie aktywnej soboty czy niedzieli będzie wizyta w parku linowym. W Polsce funkcjonuje ich naprawdę wiele – są one umieszczane na skrajach lasów czy w parkach. Jednym z ciekawszych jest park linowy Jachranka – poczytamy o nim na stronie parklinowyjachranka.pl. Parki linowe to sieć ścieżek nadziemnych, budowanych pomiędzy koronami drzew, połączonych ze sobą licznymi podestami. Zabawa polega na przemieszczaniu się po nich. Wielu rodziców martwi się, czy ten rodzaj sportu jest bezpieczny – osoby pracujące w parkach jednak uspokajają: to całkowicie bezpieczne. Każdy z uczestników zabawy otrzymuje specjalną uprzęż, kas i opcjonalnie ochraniacze, a przed rozpoczęciem zabawy każdy zobowiązany jest do odbycia szkolenia bezpieczeństwa. Osoby niezdecydowane mogą poruszać się po kolejnych stacjach w asyście instruktora. Po zabawie warto się posilić – wiele parków oferuje niewielkie kąciki gastronomiczne dla klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *