Systemy automatycznego nawadniania trawników

Automatyczne nawadnianie trawników jest świetną rzeczą. Troska o ogród wymaga wiele pracy. Trzeba kosić trawnik, w lecie zadbać o jego właściwe podlewanie oraz nawożenie. Ilość prac jest naprawdę bardzo duża i często trzeba się liczyć z koniecznością wykonania tych wszystkich prac samodzielnie. Całe szczęście, można o tych problemach skutecznie zapomnieć i wybrać dla swojej posesji inteligentne systemy nawadniania trawników. Zaprezentowane tutaj zostanie działanie oraz montaż tych instalacji.

Jak działa ta instalacja?

Automatyczne nawadnianie trawy jest niesamowicie proste. Dzięki automatyzacji i zintegrowaniu z komputerem możliwe jest nielimitowane wykorzystanie olbrzymiego potencjału sprzętu XXI-wieku. System sam dozuje odpowiednie ilości wody, analizuje opady oraz temperaturę. Sterownik sprawia, że system zraszaczy dozuje odpowiednie ilości wody w optymalnych odstępach czasowych. Pozwala to bardzo szybko i sprawnie nawadniać teren i ograniczyć niepotrzebne zużycie wody. Systemy zraszaczy są bardzo proste i mogą być sterowane z domu lub też z innego komputera z łączem internetowym!

Jak to zamontować?

Same systemy nawadniania trawników http://zielony-trawnik.pl/ są proste w montażu. Przed wysianiem trawnika trzeba stworzyć odpowiednie rowy dla poprowadzenia przewodów sieci nawadniającej. Wszystko to wykonywane jest na podstawie graficznego projektu instalacji, który uwzględnia wielkość działki, rodzaj roślinności i jej rozkład. Następnie realizuje się projekt montując przewody oraz systemy zraszaczy. Podłącza się kolejno źródło wody i ocenia się, czy cała instalacja nawadniania trawników jest szczelna. Po tym montuje się sensory temperatury oraz opadów i konfiguruje się komputerowy sterownik, z zapropagowaniem dawek wody oraz interwałów czasowych na podlewanie poszczególnych obszarów. Jest to niesamowicie proste. Automatyczne nawadnianie trawy zoptymalizowane jest pod kątem specyfiki miejsca oraz pory roku.

Czy można sobie na to pozwolić?

Oczywiście, że tak. W przypadku systemów nawadniania trawników koszt całkowity jest już przedstawiany przy planowaniu inwestycji. Dokładnie wiadomo, ile potrzeba zraszaczy i jaką ilość przewodów trzeba zastosować. Jest to niezwykle proste i dostępne dla każdego gospodarstwa domowego. Przy automatycznym nawadnianiu trawy można się zrelaksować, miast biegać z wężem lub konewką i tracić masę czasu.