Trendy meblarskie – co musisz mieć w swoim domu?

W modzie nic nie jest niezmienne i stałe. Każdy kolejny sezon niesie ze sobą pewne zmiany, wyznaczające nowy kierunek dla dekoratorów wnętrz i designerów. Jakie trendy królują obecnie w modnych wnętrzach? Sprawdź!

Minimalizm ocieplony

Minimalizm zadomowił się w naszych domach już kilka lat wstecz, jednak z roku na rok odsłania coraz to nowsze oblicze. Obecnie zrywa się z minimalizmem będącym domeną otwartych przestrzeni epatujących niemal sterylną czystością. Prostota i oszczędność formy dalej wyznaczają kierunek w produkcji mebli, jednak zdecydowanie odchodzi się od zimnych, niemal laboratoryjnych aranżacji. Proste meble w skandynawskim stylu są bazą dla ciepłego i różnorodnego wystroju. Kolorowe fotele do salonu o patchworkowym obiciu, wzorzyste narzuty i poduszki, komody młodzieżowe o niebanalnych frontach, duża ilość dodatków i kolorowe dywany sprawiają, że dom znowu staje się przytulny i ciepły.

Nowa odsłona klasyki

Zaskakującym trendem aranżacyjnym jest powrót mebli i dodatków, które znamy z przeszłości. W wielkim stylu powracają kultowe modele foteli produkowanych w czasach PRL-u, meblościanki w retro fasonie, paprotki na specyficznych, metalowych stojakach i wzorzyste dywany w brązowo-czerwonych odcieniach. Kto wie, może na Twoich strychu znajdują się perełki, które warto odświeżyć i dać im drugie życie?

Użyteczny design

Modne wnętrze musi być przede wszystkim funkcjonalne. Coraz bardziej ceni się projekty designerów, którzy proponują meble zaskakujące sprytnymi rozwiązaniami. Stoliki, fotele czy szafki z niszowych kolekcji nie są już tylko obiektem zainteresowania koneserów, ale również zostały zauważone przez masowego konsumenta.