Urządzanie domu dla początkujących

Jeśli nie jesteśmy dekoratorami wnętrz czy architektami, raczej rzadko mamy okazję urządzać dom – często tylko raz w życiu, czasami zaledwie kilka razy. Prawie każdy z nas jest zatem w tym temacie początkującym amatorem. Czy to oznacza, że nie możemy zrobić tego dobrze? Wręcz przeciwnie. To my sami najlepiej zaplanujemy nasze wnętrza, ponieważ dobrze wiemy, czego od nich oczekujemy. Zanim jednak zabierzemy się do pracy, warto zastanowić się nad kilkoma ważnymi kwestiami.

Luźne inspiracje

Przed zakupami czy podjęciem jakichkolwiek decyzji, dobrze jest luźno poprzeglądać inspiracje. Gdzie je znajdziemy? Na pewno w prasie specjalistycznej i katalogach firm wnętrzarskich. Jednak nie tylko. Najprostszym i najbardziej dostępnym źródłem, z którego możemy bez ograniczeń korzystać jest internet. Możemy przerzucać ciekawe tablice, znalezione na portalach społecznościowych. Również wiele inspirujących wnętrz znajdziemy na profesjonalnych stronach, których tematem jest wyposażenie domu – Barokko to przykład takiego portalu. Początkowo nie ograniczajmy się do oglądania jakiegoś jednego typu łazienek czy kuchni. Przeglądajmy różne, nawet pozornie dziwne rozwiązania, aż w końcu znajdziemy coś dla siebie. Wpisujmy w wyszukiwarkę różne frazy: „wyposażenie domu – Barokko”, „oryginalne łazienki”, „klasyczne kuchnie” i wiele innych.

Konkretny styl

Po przejrzeniu dziesiątek stron na pewno zauważymy, że pewne rzeczy wyłapujemy chętniej i podobają nam się one znacznie bardziej. Sprawdźmy koniecznie, czy tworzą one jakiś jeden, spójny styl. Jeżeli tak – mamy gotową odpowiedź na pytanie, w jakim stylu powinien być utrzymany nasz dom. Warto wybrać jakiś jeden, konkretny, ale dom był ładny i spójny.
Oczywiście, często są takie pomieszczenia, które nieco odbiegają od ogólnej stylistyki. Zazwyczaj dzieje się tak z pokojem dziecięcym. Nawet jeśli rodzice utrzymują pokoje w kolorach szarości, spokojnych barwach, z wieloma drewnianymi elementami i unikają plastiku, pokój dzieci może wyglądać zgoła inaczej – być bardzo kolorowy i mieścić wiele plastikowych, wyrazistych zabawek. Nie ma w tym oczywiście nic złego, a nawet wskazane jest, aby pokój dziecięcy zawierał trochę więcej barw.
Jednak utrzymanie większej powierzchni domu w spójnym stylu pozwoli nam zachować wrażenie porządku i sprawi, że wnętrza będą wyglądały na przemyślane. Warto więc już na początku procesu urządzania domu określić jasno, jaki styl nam odpowiada, jak zmodyfikujemy go do naszych potrzeb i co chcemy w ten sposób osiągnąć. Całe potrzebne wyposażenie do domu znajdziesz na stronie http://barokko.pl/pol_n_Dom-174.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *