Wybór skutecznych instrumentów do pracy w zawodzie medycznym

Do pracy warto używać narzędzia z wysokojakościowych stopów stali nierdzewnej, które podczas pracy nie mają prawa pęknąć. Tego typu awaria może mieć poważne konsekwencje zdrowotne zależnie od tego jaki zabieg prowadzimy. Jest to ważne zarówno w gabinecie kosmetycznym, w klinice weterynaryjnej, przy pobieraniu krwi i krytycznie ważne w operacjach chirurgicznych.

Narzędzia chirurgiczne

Cena wykorzystywanych narzędzi z reguły odpowiada ich jakości. Produkty precyzyjne, sprzedawane za ponad 200 zł za sztukę zwracają się podczas wielu lat użytkowania. Trzeba natomiast mieć świadomość, że o te produkty należy odpowiednio dbać. Kluczem jest ich konserwacja i odpowiednia sterylizacja. Przede wszystkim nie powinny być przez długi czas zanieczyszczone, co może przyczynić się do korozji. Zawilgocenie również nie wchodzi w grę.

Wiemy, że wyszkolenie zespołu potrafi być często trudniejsze niż stosowanie wysokiej jakości narzędzi, dlatego alternatywą są narzędzia jednorazowe.

 

Środki do dezynfekcji

Narzędzia chirurgiczne dostępne są w ofercie wielu sklepów internetowych, polecam jednak wybierać sprawdzonych dostawców. Jednego z nich wskazaliśmy powyżej. Nie ukrywamy jednak, że warto wyposażyć się w jednej z takich hurtowni jak  dezynfekcja24.com, cezal, chifa, matopat, czy innych. Niemal każda zawiera także profesjonalne środki stosowane wraz z narzędziami. Będą to często środki do dezynfekcji – czy to narzędzi, czy rąk personelu. Niezbędne do pracy chirurgów są rękawiczki, fartuchy ochronne a także liczne obłożenia.

Pełną gamę produktów znajdziecie państwo przeglądając oferty hurtowni .