Zęby na medal

Aby zdiagnozować problem związany z jamą ustną oraz uzębieniem w odpowiednim czasie, należy regularnie uczęszczać do sprawdzonego stomatologa. Warto odwiedzać go przynajmniej raz na kwartał. Jest to optymalny czas, który pozwoli na wykrycie chorób zębów i uleczenie ubytków bez konieczności wyrywania. Wizyty to jednak nie wszystko. Równie istotna jest higiena.

Od strony technicznej

Pasty do zębów, nici dentystyczne, płyny do płukania jamy ustnej – te wszystkie aspekty są niezwykle istotne, lecz sztuka higieny jamy ustnej na nich się nie kończy. Można zaopatrzyć się w najlepszej jakości pasty do zębów i płyny, jednak same nie są wystarczającymi środkami zapobiegawczymi. Najważniejszy element utrzymywania zdrowych i pięknych zębów jest technika. Jeżeli wykonujemy kilka pobieżnych machnięć i sądzimy, że to zapewni nam zdrowe zęby – wówczas jesteśmy absolutnie w błędzie. Dwie najważniejsze kwestie to okrągłe ruchy szczoteczki oraz docieranie do siódemek a także „zębów mądrości”, jeżeli zostały już w naszym uzębieniu wykształcone. Okrągłe ruchy precyzyjniej myją i polerują powierzchnię zębów z mniejszym ryzykiem uszkodzenia szkliwa. Docieranie do wszystkich zębów gwarantuje ich nienaganną czystość.

Do wyboru do koloru

Na rynku jest dostępny bezmiar środków pozwalających utrzymać higienę jamy ustnej. Pasty do zębów są produkowane w najróżniejszych wariantach smakowych i zapachowych. Klasyczne pasty do zębów są oparte na zapachu i smaku mięty, kojarzonej ze świeżością i naturalnością. Jednak osoby, które nie przepadają za miętowym posmakiem mogą odnaleźć dogodną dla siebie opcję. Przykładowo pasty do zębów dedykowane dzieciom komponowane są na bazie substancji pachnących owocowo aby zachęcić pociechy do częstego mycia zębów. Istnieją również pasty do zębów ze sztuczną domieszką barwnika działającego na smak słodki – warto jednak rozważyć czy tego typu pasta do zębów nie kłóci się z potencjalną eliminacją słodyczy z diety w celu polepszenia ogólnego stanu zdrowia. Każdy z nas może jednakowoż wybrać dogodną dla siebie opcję smakową, kolorystyczną i zapachową.

Warto dbać o stan zdrowia jamy ustnej już od najmłodszych lat. W przypadku posiadania dzieci nie obędzie się bez kontroli co najmniej dwa razy dziennie w celu zweryfikowania techniki, jaką posługują się najmłodsi podczas mycia zębów. Może to z pewnością zaprocentować w późniejszych latach. Zdecydowanie ogromną rolę w wychowywaniu dzieci pod względem mycia zębów stanowią rodzice, którzy sami powinni prezentować wzorową postawę do naśladowania w tej kwestii.

Zapraszam po więcej informacji na stronę Profimed – pasty do zębów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *