Złoty standard w biznesie

Dzisiaj pojawia się na rynku coraz więcej kursów, którym ukończenie ma nam pozwolić na zdobycie lepszej pozycji, pracy, bardziej odpowiedzialnego stanowiska. Kursy te często niestety poza wysokim kosztem nie podnoszą w żaden sposób naszych kwalifikacji. Dlatego warto zastanowić się nad certyfikatem PRINCE2.

Metodyka PRINCE2

Na początek zastanówmy się, co to w ogóle jest PRINCE2? Otóż jest to metodyka tworzenia i realizacji przeróżnych projektów. Uniwersalność tej metodyki umożliwia zastosowanie jej zasad do projektów z różnych dziedzin i branż o różnym zakresie. Dlaczego tak istotne jest zdobycie wiedzy i umiejętności w zakresie realizacji projektów? Otóż warto zaważyć, że jak dawniej konieczne były patenty czy szkice, tak teraz przyszłością wszystkich inwestycji są właśnie projekty. A pracowników mających rzetelną wiedzę na ten temat wciąż brakuje.

Certyfikat PRINCE2

Dlatego właśnie zdobycie certyfikatu PRINCE2 umożliwi nam wspięcie się na odpowiedzialne stanowisko. Jednak dlaczego akurat PRINCE2? Otóż jest to metodyka będąc obecnie rzeczywiście złotym standardem w biznesie. W ten sposób tworzone są projekty Unii Europejskiej oraz w wielu krajach, które biznesowo stoją naprawdę wysoko. Jednak zdobycie certyfikatu PRINCE2 wiąże się z koniecznością zdania dwóch egzaminów.

Egzamin PRINCE2

Ta wiadomość na pewno jest dla wielu osób zaskoczeniem- jednak jest to pewien wyznacznik tego, że rzeczywiście liczy się wiedza, a nie tylko podpis na liście obecności. Warto również wiedzieć, że aby zdać egzamin PRINCE2 nie trzeba koniecznie uczęszczać na specjalne kursy. Można bowiem również przygotowywać się samemu.

PRINCE2 Foundation

Pierwszym egzaminem jest egzamin PRINCE2 Foundation. Poświadcza on zdobycie przez nas podstawowych umiejętności i znajomości terminów z zakresu PRINCE2. Egzamin ma formę testu jednokrotnego wyboru składającego się z 75 pytań. Uznawany jest za umiarkowanie trudny

PRINCE2 Practitioner

Drugim egzaminem jest właśnie egzamin PRINCE Practitioner. Tutaj sprawdzana jest już nie tyle teoretyczna wiedza, co umiejętność zastosowania zasad metodyki PRINCE2 w konkretnych sytuacjach. Zdanie przez nas egzaminu PRINCE2 Practitioner przekona na pewno naszych pracodawców o tym, że naprawdę jesteśmy najlepszymi osobami na wysokie i odpowiedzialne stanowisko Project Manager. Wszystkie potrzebne informacje dotyczące szkolenie i egzaminów znajdziesz na stronie https://inprogress.pl/prince2.html.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *