Adwokat nieocenionym wsparciem podczas rozwodu

Podjęcie ostatecznej decyzji o zakończeniu formalnego związku oznacza konieczność stawienia czoła machinie urzędowej. Aby zacząć nowe życie na własny rachunek, konieczne jest złożenie pozwu do sądu okręgowego, dopełnienie wielu formalności, zebranie materiału dowodowego, uczestnictwo w wyczerpujących rozprawach. Złożony, skomplikowany proces dla większości osób jest źródłem stresu i zagubienia. Aby maksymalnie ułatwić sobie tę drogę, warto nawiązać współpracę z zaufanym prawnikiem.

Rola adwokata w procesie rozwodowym

Adwokat jest nieocenionym wsparciem na wszystkich etapach postępowania. Zaufany prawnik będzie czuwał nad poprawnością sporządzanych dokumentów,  będzie pośredniczył w  kontaktach z byłym partnerem i urzędem, dopilnuje terminarza. Formalne zakończenie wieloletniego związku jest krokiem milowym w życiu. Podjęcie ostatecznej decyzji o rozwodzie, spotkanie z niegdyś najbliższą osobą na sali sądowej, dochodzenie swoich praw i ciągnące się długimi miesiącami postępowanie są ogromnym obciążeniem psychicznym. Mając u swojego boku zaufanego prawnika, znacznie łatwiej przejść przez trudny okres.  Ponadto, osoby mające swojego reprezentanta nie muszą osobiście pojawiać się na wszystkich rozprawach, co jest dużym odciążeniem. Prawnik może również prowadzić mediacje.

Współpraca oparta na zaufaniu

Wybierając swojego prawnika, nie zdawaj się na przypadek. Osoba reprezentująca Twoje interesy przed sądem powinna wzbudzać Twoje zaufanie, cechować się empatią i zapewniać wsparcie w trudnych chwilach. Ważne jest, aby adwokat specjalizował się w prawie rodzinnym, a przede wszystkim w rozwodach, i mógł pochwalić się dużym doświadczeniem. Na stronie adwokat-katowice.pl znajdziesz więcej praktycznych informacji.

 

 

 

Może Ci się również spodoba