Amptek – nowa technologia w nartach Rossignol

Rossignol co chwilę zaskakuje nas zupełnie nowymi technologiami, implementowanymi w rozwiązaniach oferowanych przez tą wyjątkową markę. Dziś na tapecie Amptek – technologia, która z założenia ma pomóc narciarzom w jeździe na mało stabilnym gruncie, to jest puchu i sypkim śniegu.

Nowatorskie wygięcia i standardowy profil

Żeby była jasność, innowacja technologii Amptek w nartach Rossignola, polega na znacznie wyższym podgięciu piętek i dziobów nart, co ma istotne przełożenie na jazdę w sypkim śniegu. Mimo tych innowacji, zachowano klasyczny profil tych nart, zapewniając narciarzom maksymalną przyczepność na stoku, niezależnie od stopnia sypkości gruntu.

Te wydawałoby się drobne zmiany mają oczywiście przełożenie na bezpieczeństwo narciarza, który na mało stabilnym podłożu może czuć się znacznie lepiej. To jednak nie wszystko. Z dobrodziejstwa tej technologii skorzystają wszyscy a więc również ci narciarze, którzy preferują twarde i stabilne stoki. Dzięki zachowanemu profilowi przyczepność na takim gruncie również będzie przyzwoita.

Dobra zabawa ponad wszystko?

Powyższa charakterystyka mogłaby sugerować, że nowe narty Rossignol są wykonane z myślą o niedoświadczonych, wręcz początkujących narciarzach. Tymczasem takie twierdzenie jest błędne. Technologia Amptek prezentowana w nartach Rossignol’a jest po prostu przeznaczona dla osób, które lubią bawić się jazdą po stoku, odkrywając w niej zupełnie nowe podkłady przyjemności.

Bo jak inaczej nie nazwać sytuacji, w której nasze nowe narty (dzięki swej specjalnej konstrukcji) gwarantują nam znacznie bardziej dynamiczną jazdę i to w każdych warunkach. Nic więc dziwnego, że decydenci Rossignol’a zainspirowali się… deskami snowboardowymi, które z założenia są znacznie bardziej dynamiczne, niż nawet najlepsze narty przeznaczone do sportowej, wręcz agresywnej jazdy.

Sterowność podstawą bezpieczeństwa

Głównym czynnikiem, którym kierowali się projektanci nart Rossignol była w tym przypadku sterowność narciarza. Niezależnie od tego do jakiej jazdy dane narty są przeznaczone, głównym priorytetem jest utrzymanie równowagi i to nawet podczas najbardziej złożonych manewrów, do których przecież dostosowany jest Amptek.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://agasport.com.pl/narty-cat-2 – narty rossignol

Podsumowując, nowa technologia w którą zostały wyposażone narty Rossignol nie jest wcale domeną początkujących narciarzy. Wręcz przeciwnie – z jej możliwości skorzystają wszyscy pasjonaci tego sportu, począwszy od początkujących amatorów a kończąc na doświadczonych wyjadaczach. Widać to zresztą nie tylko w broszurach Rossignol’a, ale też w opiniach użytkowników tychże nart.