Czym charakteryzują się nowoczesne tarasy?

Nowoczesne tarasy otaczające domy wznoszone według najświeższych trendów architektonicznych zachwycają swoją efektowną formą. Jak stworzyć ciekawe otoczenie domu? Czego nie może zabraknąć na patio? Sprawdź!

Przejrzysty układ

W ogrodach – podobnie jak we wnętrzach – moda na minimalizm trwa w najlepsze. Aranżacje tworzone przez wziętych architektów zachwycają prostotą kształtów, harmonijnymi układami i niebanalnymi połączeniami materiałów o odmiennym wykończeniu (surowy beton, szkło i metal zestawiane są z naturalnymi surowcami: drewnem i kamieniem nadającymi kompozycji ciepła). Dzięki panoramicznym oknom i całoszklanym narożnikom zdobiącym elewacje budynków, natura wdziera się do salonów. Wnętrze i zewnętrzna część posesji są spójne, dominują w nich te same barwy i podobne materiały.

Meble na nowoczesne tarasy – modne i estetyczne

Nowoczesne tarasy są dopracowane do perfekcji nie tylko pod kątem estetycznym, ale również użytkowym. Aby ogród jak najwierniej służył mieszkańcom, nie może zabraknąć w nim wysokiej jakości grilla, zadaszenia chroniącego przed kapryśną aurą, subtelnego oświetlenia oraz wygodnych mebli. Czołowi producenci oferują obecnie ciekawe kolekcje składające się nie tylko z krzeseł i stołów, ale również foteli, komfortowych leżanek, huśtawek, a nawet luksusowych kanap.

Przyglądając się modnym aranżacjom prezentowanym w katalogach, nie sposób nie zauważyć, jakie modele zdobią większość z nich – technorattanowe! Meble z syntetycznej plecionki do złudzenia przypominają modele wykonane z naturalnego rattanu, jednak wykazują od nich odmienne właściwości. Wysokiej jakości technorattan zachowuje swoją nienaganną formę pomimo kontaktu z promieniowaniem UV, skrajnymi temperaturami oraz wilgocią.