Dobre materace do spania dla niemowlaka

Najważniejszym elementem dziecięcej wyprawki jest łóżeczko. To właśnie w nim niemowlak spędza w pierwszych tygodniach życia większość czasu. Aby łóżeczko zapewniało optymalne warunki do zdrowego snu, konieczne jest wyposażenie go w wysokiej klasy materac. Jaki model okaże się najlepszy? Sprawdź nasze rady!

Gryka i kokos? Niekoniecznie!

Jeszcze jakiś czas temu lekarze rekomendowali rodzicom kupno materacy z wkładem kokosowym lub gryczanym. Dzisiaj coraz częściej odchodzi się od naturalnego wypełnienia na rzecz nowoczesnych materiałów o antybakteryjnych i antyalergicznych właściwościach. Dużą popularnością cieszą się modele wykonane z pianki materacowej o dużej gęstości oraz lateksu. Ważne jest, aby materac miał przewiewną strukturę, która uniemożliwi rozwój bakterii. Materace dedykowane najmłodszym powinny posiadać atesty, które potwierdzą, że ich użytkowanie jest w pełni bezpieczne dla delikatnego ciała maluszka.

Podczas kupna materaca zwróć baczną uwagę na stopień jego twardości. Powierzchnia, na której śpi dziecko, ma ogromny wpływ na rozwój układu mięśniowego oraz kostno-stawowego. Najlepsze podparcie dla kształtującego się dopiero kręgosłupa zapewni materac o średnim stopniu twardości. Materace powinny mieć równą powierzchnię na całej długości.

Sprawdzone, niedrogie i dobre materace do spania – gdzie kupić?

Kupno idealnego materaca dla dziecka jest dla rodzica niemałym wyzwaniem. Ceny materacy w stacjonarnych sklepach znanych sieci mogą niemile zaskoczyć. Zanim udasz się na wielkie zakupy, warto dokładnie prześledzić ofertę on-line. W sieci znajdziesz sklepy oferujące dobre materace do spania dla dzieci w wyjątkowo atrakcyjnych cenach.