Domy drewniane pod klucz – czy opłaca się w nie inwestować?

Biorąc pod uwagę pewne inwestycje pochłaniające ogromną część pieniędzy zawsze warto wszystko dokładnie przeanalizować, aby wiedzieć, czy postępujemy dobrze, czy też lepiej wycofać się. Tak jest na pewno w przypadku stawiania własnego domu. Czy domy drewniane pod klucz są opłacalną inwestycją?

Domy drewniane pod klucz – najważniejsze informacje

Domy drewniane pod klucz kosztują małe pieniądze – jeżeli mamy je porównać do domów murowanych. Dodatkowo czas ich powstawania jest krótki. Osobom, którym zależy na czasie spodoba się czas postawienia takiego domu. Można go ograniczyć nawet do trzech miesięcy – mowa tutaj o stanie gotowym do zamieszkania. Przy czym konieczne jest zastosowanie materiałów budowlanych drewnianych wysokiej jakości wysuszonych przemysłowo lub też w całości zaimpregnowanych, dzięki czemu znacznie podniesie się czas żywotności materiałów. Osoby nastawione na przyszłościową modernizację będą zadowolone – drewno dają ogromne możliwości w tym wypadku.

Technika szkieletowa w Polsce

Domy drewniane pod klucz są mało rozpowszechnione do tej pory w naszym kraju. Dostępność ekip budowlanych jest mała.  Jednak nie oznacza to, że jest niemożliwa. Jest kilka ekip, które bardzo chętnie podejmują się realizacji takiej inwestycji zapewniając swoim klientom realizację marzeń. Taki dom zbudowany techniką szkieletową można stworzyć przy niskich nakładach finansowych. Warto wiedzieć, że te domy są energooszczędne. doskonale zatrzymują ciepło w zimie oraz tworzą korzystny mikroklimat we wnętrzu – co jest bardzo korzystne dla naszego zdrowia.