Funkcjonalna tarasola w przestrzeni wypoczynkowej

Elegancki taras przy domu może stać się miejscem, gdzie będzie wypoczywać, cieszyć się obecnością bliskich, spożywać posiłki. Takie miejsce z pewnością sprawdzi się także jako alternatywne miejsce pracy – wystarczy usiąść wygodnie przy stole z komputerem przenośnym. Jak sprawić, aby nasz taras zmienił się w przestrzeń, którą możemy wykorzystywać na wiele sposobów? Oto kilka podpowiedzi!

Miejsce do relaksu i pracy

Niewiele trzeba, aby zwykły taras zmienić nie do poznania. Kupując dopasowane do naszych potrzeb meble ogrodowe stworzymy punkt centralny, w którym gromadzić się będą bliscy i znajomy. Nowoczesne meble ogrodowe odznaczają się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz zmienne warunki atmosferyczne. Wśród rekomendowanych mebli chętnie wybierane są obszerne sofy narożne, fotele, leżanki ogrodowe i stoliki kawowe.

Funkcjonalna ochrona przed słońcem

Jak zapewnić sobie cień na tarasie? Do niedawna stosowane parasole ogrodowe stopniowo wypierane są przez nowoczesne tarasole. Na stronie tarasola.pl znaleźć można interesujące przykłady tarasoli ogrodowej, która ochroni nas zarówno przed słońcem, jak i deszczem, pozwoli cieszyć się komfortem podczas długich godzi na świeżym powietrzu.

Jak zbudowana jest tarasola? Jej konstrukcja powstaje poprzez połączenie elementów aluminiowych, malowanych proszkowo. Dachy wykonywane są na kilka sposobów: najchętniej wybierane modele to tarasole z dachem z aluminiowych lameli lub też z dachami z tkanin technicznych. W przypadku dachu z lameli mogą być one obracane o 135 stopni, w zależności od potrzeb – użytkownik sam decyduje o tym, jak wiele światła ma wpadać pod tarasolę. Dachy są rozwijane – w czasie deszczu skutecznie ochronią nas przed opadami.

Zadaszenie z dodatkowymi opcjami!

Czy wiesz, że tarasola może być uzupełniona o dodatkowe elementy? Na uwagę zasługują panele boczne, których zadaniem jest osłona przed silniejszymi podmuchami wiatru. Innym ciekawym rozwiązaniem są promienniki ciepła, które pozwolą na zachowanie komfortu cieplnego podczas chłodniejszych wieczorów.