Jak otworzyć zatrzaśnięte drzwi?

Klucz w zamku nie chce się przekręcić albo, co gorsza, złamał się w trakcie otwierania drzwi? To problem, który występuje stosunkowo rzadko, ale kiedy już się pojawi, potrafi wywołać dużo stresu. Sprawdźmy zatem, co zrobić, aby otworzyć zatrzaśnięte drzwi i, przede wszystkim, czy jest to możliwe bez pomocy ślusarza.

Otwieranie zatrzaśniętych drzwi – co zrobić w takiej sytuacji?

Brak możliwości otwarcia zatrzaśniętych drzwi czasami może doprowadzić nas do desperackich ruchów – np. wyważenia. Jest to jednak zdecydowanie najgorsze spośród dostępnych rozwiązań, które narazi Cię na bardzo duże koszty i wiele pracy, by przywrócić funkcjonalność drzwi. Często bowiem okazuje się, że problemem jest zablokowana klamka – dlatego też w pierwszej kolejności spróbuj odkręcić zamek za pomocą śrubokręta, co może przynieść szybki efekt.

W innych sytuacjach otwieranie zatrzaśniętych drzwi może nie być możliwe w wyniku niemożności przekręcenia klucza w zamku albo jego włożenia. Często jest to efekt gromadzących się wewnątrz układu zanieczyszczeń, dlatego też warto zaopatrzyć się w specjalny preparat, który usunie drobinki kurzu czy inne zabrudzenia. Jego zaaplikowanie może pomóc w problemie, ale wcale nie musi – wtedy niezbędne będzie skorzystanie z usług fachowca. Ostatecznością jest wymiana całego zamka, jednak w tym wypadku również odradzamy samodzielne działania.

A co z opadającą klamką? Ona też może doprowadzić do tego, że otwieranie czy zamykanie drzwi okaże się bardzo trudne, a nawet niemożliwe. W takiej sytuacji nie musisz załamywać rąk, ponieważ wymiana klamki albo jej części, która uległa awarii, nie jest skomplikowana. W wielu przypadkach wystarczy tylko zidentyfikować miejsce, w którym obluzowała się klamka i za pomocą śrubokrętu dokręcić śrubki. Jeżeli problem dotyczy zużytej sprężyny, wystarczy wymienić ją na nową.

Oczywiście w większości przypadków nie będziesz mieć dostępu do części zamiennych, a jeżeli dodatkowo zależy Ci na czasie, o wiele lepszym rozwiązaniem będzie zadzwonienie po pogotowie zamkowe.

Nie pomogło? Wezwij ślusarza!

Niestety w wielu przypadkach samodzielne działania nie dadzą większego efektu. Co więcej, często w wyniku pośpiechu albo braku dostępu do śrubokrętu, wszelkiego rodzaju próby ratowania sytuacji nie będą możliwe. W takim wypadku wystarczy wziąć do ręki telefon i znaleźć numer pogotowia zamkowego.

Działania ślusarza zawsze będą skuteczne – niezależnie od tego, jaki problem wystąpił i z jakiego powodu drzwi nie chcą się otworzyć. Wynika to z tego, że specjalista ma dostęp do odpowiedniego sprzętu lock-pickingowego, który nie jest powszechnie dostępny. Dzięki niemu awarię można naprawić w bardzo krótkim czasie. Co więcej, ślusarz na miejscu wymieni zamek i zaopatrzy Cię w nowe klucze – będzie to trwało kilkanaście-kilkadziesiąt minut.

 

Sprawdzonych ślusarzy znajdziesz na: https://fixly.pl/kategoria/slusarz.

Może Ci się również spodoba

https://amtm.pl/przelam-bariery-zimy-z-ogrzewaczem-gazowym/ https://carnivorous-plants.pl/taras-w-kazda-pogode-tajemnica-ogrzewaczy-gazowych/ https://abweb.com.pl/taras-w-zimie-dlaczego-nie-tajniki-efektywnego-ogrzewania/