Jakie meble wybrać do kuchni?

Kupując meble do kuchni, warto pamiętać, że ten wybór zostanie z nami na długie lata. Jak wybrać szafki kuchenne, na co zwracać uwagę i jaki jest koszt mebli kuchennych? Podczas wyboru nie ma właściwie żadnych ograniczeń poza kosztem różnorakich wariantów. Łatwo jednak dopasować kuchnię do naszych gustów i stylu życia.

Gotowe zestawy czy meble na wymiar?

Gotowy zestaw mebli kuchennych jest najtańszym i najprostszym rozwiązaniem. W skład takich zestawów zwykle wchodzą: szafka pod zlewozmywak, szafki stojące do pokrycia blatem oraz szafki wiszące. Dolne szafki należy połączyć z blatem, który niekiedy znajduje się już w zestawie. Współczesne szafki kuchenne tworzą długie ciągi a identyczne fronty mogą kryć za sobą szafki z różnymi funkcjami. Często też pomiędzy szafkami z frontami umieszcza się otwarte półki na przykład na wino.

Możemy również zdecydować się na meble na wymiar warszawa. W dużych miastach łatwo znajdziemy stolarzy, którzy zajmują się wykonywaniem mebli na wymiar idealnie dopasowanych pod gust klienta. Takie rozwiązanie daje nam pełną swobodę i dzięki niemu możemy stworzyć dokładnie taką kuchnię, jaką sobie wymarzyliśmy. Każda szafka można być dopasowana do naszych potrzeb i stylu życia i właściwie nie mamy żadnych ograniczeń. Takie rozwiązanie daje pełną swobodę i możliwości modyfikacji pod własny gust i potrzeby.

Na co zwrócić uwagę, kiedy wymieniamy szafki kuchenne?

Kiedy wybieramy meble do kuchni, musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na ich funkcjonalność i sposób otwierania. Na tym nie warto oszczędzać. Najbardziej powszechne są skrzydłowe drzwiczki do mebli kuchennych. To najtańsza opcja otwierania mebli kuchennych. Zawiasy otwierające szafkę kosztują 25 zł, kiedy inne, nowocześniejsze mechanizmy kosztują nawet kilkaset złotych. Szafki skrzydłowe warto wykorzystać, kiedy mamy w kuchni sporo przestrzeni. Trzeba jednak pamiętać, że szafki skrzydłowe trudno się otwiera w narożniku, kiedy jedne otworzone drzwiczki blokują otworzenie szafki obok.

Szafki uchylne dobrze sprawdzą się w szerokich oraz niskich szafkach, gdzie szafki skrzydłowe byłyby niewygodne w użytkowaniu. To również dobre rozwiązanie w miejscach gdzie szafki skrzydłowe byłyby niefunkcjonalne i sprawiały wrażenie nieproporcjonalnych. Trzeba jednak pamiętać, że taki mechanizm jest sporo droższy od tradycyjnych szafek skrzydłowych. Jego cena może wynosić nawet 250 zł.

Wybór mebli kuchennych może być trudny. Możemy zdecydować się na gotowe zestawy mebli lub na meble na wymiar warszawa. Jedynym ograniczeniem są w zasadzie koszty i nasze upodobania.

Więcej informacji znajdziesz na stronie meble na wymiar Warszawa http://bbmeble.pl.