Kanapy ogrodowe – dobry pomysł?

Przeglądając katalogi czołowych marek luksusowego wyposażenia outdoorowego, nie sposób nie zauważyć, że sercem modnych ogrodów coraz częściej stają się nie klasyczne stoły i krzesła, a kanapy ogrodowe. Czy wilgotny, pełen pyłków i innych potencjalnych zagrożeń ogród jest dobrym miejscem dla mebli obitych jasnymi tkaninami? Sprawdź!

Nowoczesne kanapy ogrodowe – funkcjonalność przede wszystkim

Kanapy ogrodowe proponowane przez czołowych producentów wykonywane są z materiałów o podwyższonej odporności na czynniki zewnętrzne. Stelaże wykonane z technorattanu albo aluminium za nic mają sobie działanie mrozu, wysokiej temperatury, deszczu, śniegu. Mocne, stabilne i wytrzymałe stelaże są uzupełniane o miękkie poduszki produkowane ze sprężystej, odpornej na odkształcenia pianki tapicerskiej. Dzięki poszwom z poliestru impregnowanego teflonem nawet mocne opady nie odbiją się na kondycji materiału. Teflon tworzy na tkaninie hydrofobową powłokę, która jest szczelną barierą dla wody, kurzu i innych zanieczyszczeń. Kanapa przez wiele długich lat będzie prezentowała się nienagannie, jeśli poza sezonem będzie zabezpieczona wodoszczelnym pokrowcem.

Co oferują producenci?

W sklepach z wysokiej jakości wyposażeniem outdoorowym znajdziesz szeroki wybór różnorodnych kanap różniących się od siebie konstrukcją, fasonem, kolorystyką. Szczególnie dużą popularnością cieszą się minimalistyczne narożniki składające się z lekkich modułów, które można zestawiać ze sobą w dowolnych konfiguracjach, tworząc za każdym razem nowy mebel dostosowany do chwilowych potrzeb i nastroju. Na małych tarasach i balkonach sprawdzą się zgrabne kanapy z płaskim siedziskiem i składanym dachem chroniącym przez promieniowaniem UV.