Małą kuchnia w bloku – jak ją poprawnie urządzić?

Wydawać by się mogło, że urządzanie małych pomieszczeń nie powinno stanowić większego problemu. Niestety, ale takie myślenie jest błędne. Małe kuchnie w bloku lub też inne pokoje stawiają przed nam ogromne wyzwanie aranżacyjne, które na pewno uda nam się pokonać, jeżeli wszystko w odpowiedni sposób przemyślimy.

Funkcjonalna, mała kuchnie w bloku

Mała kuchnia w bloku może być funkcjonalnym pomieszczeniem, które będzie również przyciągało swoją unikalnością i prostotą. Jeżeli mamy do dyspozycji małą przestrzeń to starajmy się ją przede wszystkim optycznie powiększyć. Wybierajmy jasne barwy, niskie i małe szafki, przeszklone osłony, które na dodatek mogą być podświetlone. Twierdzenie, że takie nowoczesne podświetlenie nie pasują do małych przestrzeni jest błędne. Może realnie nie uda nam się w ten sposób powiększyć całej kuchni, ale zyska ono na pewno dodatkową głębię.

Blat roboczy

Bardzo ważny jest również blat roboczy, gdzie będziemy przyrządzać różnego rodzaju posiłki. Na jego postawienie warto wybrać jedną ze ścian. Warto również pomyśleć o zwiększeniu szerokości takiego blatu do 80 cm, jeżeli pozwala nam na to mała kuchnia w bloku. Nie zapominajmy, że pod samym blatem można również umieścić dodatkowe szafki kuchenne lub też szuflady na podręczne i zawsze potrzebne w tym miejscu rzeczy. Szafki pod takim blatem nie mogą mieć jednak więcej jak 60 cm. Pozostałe 20 cm musimy zachować na ewentualną instalację i tym podobne rzeczy, która obowiązkowo znaleźć musi się w każdej kuchni.