Moda na stoku czy bezpieczeństwo – na co zwracać uwagę?

Bezpieczeństwo na stoku nie zawsze idzie w parze z modą. Obecnie narciarze wolą pokazywać się z markowym i drogim sprzętem, znacznie mniejszą wagę przywiązując do kwestii bezpieczeństwa. Warto jednak zadać sobie pytanie – czy takie postępowanie ma jakikolwiek sens?

Odpowiedni sprzęt

Zanim rozpoczniemy naukę jazdy na nartach warto pamiętać o tym, że na dobry sprzęt należy wydać co najmniej 1000 złotych. Kupując narty, wiązania czy buty warto wybierać sprawdzone i polecane mark, które są solidne i cieszą się dobrymi opiniami użytkowników.

Do grona bardzo dobrego sprzętu należą między innymi wiązania narciarskie Atomic oraz narty tej samej marki. Są one oferowane w wielu wariantach, które można dopasować do stylu jazdy i umiejętności narciarza. Wiązania narciarskie Atomic można łatwo dopasować także do nart innej firmy, jednak musi to zrobić specjalista.

Narty, buty czy kask mają spełniać głównie funkcje praktyczne, a nie estetyczne. Warto o tym pamiętać, dobierając odpowiedni sprzęt. Wiązań narciarskich Atomic i każdych innych nie powinniśmy wybierać pod względem wyglądu, podobnie o zakupie nart nie powinien decydować ich piękny kolor. Tak naprawdę są to sprawy mające znaczenie drugorzędne.

Moda na stoku

Moda na stoku to coś, czym na pewno nie warto się sugerować wybierając sprzęt. Co z tego, że narty czy kask prezentują się wyjątkowo estetycznie, jeśli nie spełniają swoich podstawowych funkcji? Drogi, szpanerski sprzęt nie zawsze znajdzie zastosowanie do szybkiej czy profesjonalnej jazdy.

Przy zakupie sprzętu narciarskiego warto brać pod uwagę to, że estetyczne wyposażenie nie zawsze jest bezpieczne. Producent skupia się bowiem na estetyce, a nie na praktycznym zastosowaniu sprzętu narciarskiego. Przy spokojnej, amatorskiej jeździe można pokusić się na zakup czegoś modnego, jednak nie powinno być to główne kryterium wyboru.

Bezpieczeństwo to podstawa!

Co przyjdzie nam z pięknych nart, jeśli uszkodzimy je przy pierwszym upadku i w efekcie końcowym jeszcze sami złamiemy nogę? Bezpieczeństwo na stoku jest podstawą i raczej nie idzie w parze z modą. W końcu narty to sport kontuzyjny i efekty upadków mogą być naprawdę groźne dla naszego zdrowia.

Nie kierujmy się modą także wybierając sprzęt dla naszych najbliższych. Wielu rodziców kupuje nart, kask czy wiązania dla dzieci z motywami bajkowymi, które świetnie się prezentują. Nie zawsze jednak spełniają one jednak standardy jakości. Jest wiele sprzętu narciarskiego który wygląda ładnie i nowocześnie, jednak nie może być to jedyne kryterium wyboru podczas zakupów.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://proshop.com.pl/13-wiazania-narciarskie.