Najlepsze zestawy mebli łazienkowych

Jakie zestawy mebli łazienkowych powinny znaleźć się w naszych domach? Nigdy nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Można przyjrzeć się dostępnej ofercie na rynku, aby wybrać coś co będzie dla nas najkorzystniejsze i najbardziej funkcjonalne.

Dobre zestawy mebli łazienkowych

Jeżeli nie chcemy żałować zakupu w pierwszej kolejności pomyślmy, wymierzmy a potem wybierajmy zestawy mebli łazienkowych. Nie kierujmy się w pierwszej kolejności wyglądem ale wymiarami i funkcjonalnością. W innym wypadku okazać się może, że wybraliśmy meble niedopasowane, które będzie trzeba zwrócić (o ile sklep zgadza się na taki krok). Przed toaletą powinno być ok. 70 cm wolnej przestrzeni. Tak samo przed umywalką. Po bokach zostawmy ok. 30 cm wolnej przestrzeni, dzięki czemu będziemy mogli swobodnie korzystać w łazience z podstawowych przedmiotów. To pomoże użytkownikom uniknąć  ewentualnych urazów.

Wykończenie mebli

Ważne jest wykończenie wszystkich mebli. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na same szafki, czy na odkryte półki – wszystkie drewniane zestawy mebli łazienkowych muszą być wykończone lakierem poliuretanowym, dzięki czemu będą one zabezpieczone przed wilgotnością. Całość mebla musi być pokryta lakierem. Często producenci w ramach oszczędności lakierują tylko fronty i boki “zapominając” o tylnej ściance mebla, która najbardziej narażona jest na skraplanie i wilgotność. W przypadku mebli szklanych nie należy martwić się czymś takim. Należy pamiętać o tym, że tylne ścianki mebli nie mogą się również stykać z płytkami.