Nowoczesne zadaszenie tarasu w przestrzeni wypoczynkowej

Piękne i nowoczesne tarasy pojawiają się coraz częściej w polskiej przestrzeni architektonicznej. Właściciele przydomowych ogrodów starają się, aby miejsce to zachęcało do odpoczynku. Nie jest dzisiaj trudno stworzyć wspaniały taras – inspiracji wystarczy poszukać na stronach licznych producentów mebli. Znacznie trudniejszym zadaniem jest zadbanie o nasze bezpieczeństwo i komfort w czasie upalnych dni.

Dlaczego warto zadaszyć taras?

Podczas przesiadywania na tarasie w czasie upalnych dni narażamy się na działanie silnych promieni słonecznych. Może to mieć przykre konsekwencje. Aby zachować zdrowie warto rozważyć nowoczesne zadaszenie tarasuw formie tarasoli. Ten rodzaj konstrukcji nie tylko wpłynie na nasz komfort, ale także zmieni oblicze całego tarasu. Jak to możliwe?

Tarasola dopasowana od potrzeb

Nowoczesne tarasole to konstrukcje wznoszone na profilach aluminiowych, zabezpieczonych przed wnikaniem wilgoci i pojawianiem się rdzy. Projektanci zadbali o to, aby na jak najmniejszej ilości podpór możliwe było zadaszenie jak największego obszaru tarasu. Wewnątrz aluminiowej konstrukcji ukryto system odprowadzania wody. Warto dodać także, że tarasola została zabezpieczona przed podmuchami wiatru dochodzącymi nawet do 120 km/h. Kolor konstrukcji wybiera klient – ma do wyboru szeroką paletę klasycznych barw.

Jaki rodzaj zadaszenia tarasoli wybrać?

Tarasole różnią się od siebie rodzajami dachu – najchętniej kupowane to tarasole z zadaszeniem lamelowym, tworzonym z aluminiowych profili obracających się o 135 stopni. Ułożenie lameli kontroluje użytkownik – tym samym może decydować, jak wiele słońca ma wpadać pod tarasolę. Inny rodzaj dachów tworzy się poprzez zastosowanie tkaniny technicznej pokrytej warstwą poliuretanu. Jest on odporny na promieniowanie UV, wilgoć i wnikanie kurzu.