Nowoczesny taras blisko domu

Jak sprawić, aby zwykły taras stał się miejscem magicznym, gdzie chętnie będziemy spędzać czas? Okazuje się, że wystarczą odpowiednie meble, dodatki i zadaszenie, które ochroni nas przed silnym promieniowaniem UV i deszczem. Co proponują nam producenci? Jakie rozwiązania są rekomendowane?

Znajdź swój styl na tarasie!

Czy taras może być stylowy? Zdecydowanie tak – udowadniają to liczni architekci i dekoratorzy. Tarasy oglądane na stronach magazynów branżowych zaskakują nas pięknymi aranżacjami, wysmakowanym doborem kolorów i dodatków. Taki taras tylko zachęca do spędzania na nim czasu. Warto zainspirować się pomysłami dekoratorów i skorzystać z ich podpowiedzi – samodzielnie możemy wykreować miejsce o wyjątkowych walorach estetycznych.

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia tarasu są oczywiście meble – te znajdziemy u topowych producentów. Warto zwrócić uwagę nie tylko na ich wygląd, ale również na konstrukcje. Meble ogrodowe muszą być wykonane z trwałych tworzyw, aby mogły nam służyć wiele lat. Wybierajmy meble oparte na aluminiowych stelażach – są one zabezpieczone przed działaniem wilgoci, pojawianiem się rdzy.

Zadaszenie tarasu – piękne pergole

Jak ochronić się przed silnym słońcem podczas wypoczynku na tarasie? Do niedawna wybierane parasole zastępowane są przez pergole. Pergola ze zwijanym dachem z materiału to jeden z najchętniej wybieranych modeli. Nowoczesna i funkcjonalna pergola spełnia wiele ról: przede wszystkim chroni nas ona przed silnym promieniowaniem słonecznym, pozwala na zapewnienie komfortowego cienia. Dachy pergoli tworzone są w taki sposób, aby ochronić użytkowników także przed niespodziewanym deszczem.

Konstrukcje pergoli tworzą aluminiowe profile malowane proszkowo. Dzięki modułowej konstrukcji możliwe jest zadaszenie jak największej powierzchni tarasu. W zależności od modelu pergoli dach może być wykonany z trójwarstwowej tkaniny technicznej lub też z aluminiowych listew.